Sníh odtál a jaro je tu. Čtenářku Ivanu strašně naštval nepořádek na ulicích. Za svůj příspěvek dostane odměnu! Pár svíček, aby si mohla na ten nepořádek pořídně posvítit.

 
Dobrý den milá redakce,
 
tak jsem dnes ráno vyrazila jako každý den do práce. Byla jsem tak pěkně jarně naladěná, ale jen do té doby, než jsem procházela kolem autobusové zastávky a kolem paneláků. Jak jsem se na jaro těšila, a těšila se až sleze sníh, tak stejně tak jsem teď dost znechucená. Bydlím v pěkné čtvrti Děčína, ale to, co jsem dnes kolem sebe viděla, mi úplně zkazilo náladu.
 
Poté, co slezl sníh, se objevil nový oblek naší městské přírody, a to bordel. Ale opravdu bordel s velkým B. Mezi kvetoucími sněženkami a novou rašící trávou se povalují doslova všude haldy odpadků. Všude samé PET lahve, skleněné lahve, krabice od vína a pitíček, papírky z autobusů, pytlíčky od bonbonů, krabičky od cigeret a nevím, co ještě.
 
Nejvíc mě zaráží, když je poblíž koš nebo popelnice. Jako by to lidi nemohli hodit přímo dovnitř. Jako by nemohli ten jeden krok s vyhozením odpadku počkat. Je to opravdu hnus a je mi to moc líto, že si lidi zakládají na kráse svých domovů, ale už jim nezáleží, jak vypadá jejich okolí.
 
Včera jsem pobíhala po zahradě a začala jsem upravovat keře a růže, ale když jsem dorazila na konec zahrady u plotu, tak to bylo to samé. Všude samé papírky a bordel od sušenek. Dětičky vracející se ze školy už nemůžou počkat, až dorazí domů, tak prostě bordel hází přes plot. Však on si to někdo uklidí.  
 
Někdy se opravdu stydím za to, že jsem člověk, když vidím, co člověk dokáže.
 
A to nejen ve městech, ale i po lesích. To se mi chce vždycky někoho zaškrtit. Vždycky říkám, že když si donesu do lesa plnou flašku s pitím, tak mě už přeci nezabije odnést i tu prázdnou, ale jak vídám, tak to je asi jen můj názor a několika málo lidí. Většina lidí se chová k přírodě jak prasata.
 
Jsem rozčilená, tak už radši končím, nebo by mě klepla pepka.
 
S pozdravem Ivana.
 

 
Co vás štve, co vám vadí, stejně tak jako to, co vám dělá radost anebo slast, pište na redakční mail. Když nás zaujmete, pošleme vám odměnu.
 
Reklama