booster.jpg

Foto: Shutterstock

Booster

Boostery neboli posilovače jsou často zaměřeny na jednu klíčovou složku a na jeden určitý problém s několika přidanými doplňky. Této hlavní složky obsahují méně, zato ale ve vyšší koncentraci. Například může jít o vitamin C, niacinamid, retinol či kyselinu hyaluronovou. Měli by je tedy používat ti, kteří jsou si vědomi jednoho určitého problému, který chtějí řešit. Naopak séra kombinují několik vysoce výkonných složek k řešení více problémů. Boostery se dostávají hluboko do vrstev pokožky, kde aktivně působí. Nanášet by se měly vždy před krémem.
 
Sérum

Séra doplňují denní a noční krémy a ve srovnání s boostery se zaměřují se na více problémů. Často jsou navržena tak, aby doplňovala funkci určitého krému. Pronikají do hlubokých vrstev pokožky a intenzivně ji vyživují. Nanášejí se před pleťovým krémem. Dokáží rychle hydratovat nebo zbavit podráždění.
 
Esence

Esence se používá denně vždy jako první krok po vyčištění pleti před tím, než naneseme sérum. Texturou jsou blízko tonerům, přesto jsou téměř stejně intenzivní jako séra. Pleť může být po čištění pocitově suchá nebo může pnout, protože je narušen její přirozený hydratační faktor. Právě v ten moment sáhneme po esenci, která svým obrovským hydratačním účinkem vyváží pleť a připraví ji na účinky séra. Bylo prokázáno, že všechny produkty pronikají do pleti lépe, když je optimálně hydratovaná.

60a3c86a569eablobid0.jpgFoto: Namaste Vitamin C* Natural Booster, 535 Kč / Rozjasňující sérum, THE LAB ROOM, 30 ml,1 390 Kč / YAGE ORGANICS Č. 4 Hydratační esence AQUA SPLASH,  od 220 Kč

Fluid

Fluid je velmi podobný krému. Má však řidší konzistenci, je lehčí a hodně se vstřebává. Fluidy obsahují velké množství vody, a jsou tedy vhodné spíše do teplejšího počasí, kdy nechcete používat hutné krémy. Oproti krémům ale mají menší množství živin a poskytují pleti menší ochranu. Fluid se hodí například pod pečující make-upy nebo BB krémy, které mají pro pleť prospěšné složení, ale je potřeba jim ještě trochu přidat.
 
Oleje

Oleje jsou vhodným přípravkem pro jakýkoliv typ pokožky, vždy je však nutné vybrat si správný. Oleje na pleť často kromě za studena lisovaného rostlinného oleje obsahují také éterické oleje, které jsou plné vysoce koncentrovaných léčivých látek, které si poradí s mnoha kožními problémy. Na trhu jsou k dostání také olejová séra. Můžete je využít jako séra pod krém nebo jako samostatnou péči místo krémů.
 
Pleťová mlha

Pleťové spreje jsou skvělé především do letních parných dnů, kdy pleť krásně osvěží a hydratují. Můžeme je nanášet na klidně několikrát denně, kdy se nám zachce. Na odlíčenou pleť i s make-upem. Stačí přestříkat obličej, krk i dekolt a vaše pleť bude vypadat svěžeji a energičtěji.
 
Toner

Tonery se vrátily na scénu díky popularitě 10 korejských kroků v péči o pleť. Jde o produkt, který se používá po vyčištění obličeje, ale před použitím séra nebo krému. V minulosti byly tonery používány k vyrovnání pH pokožky po použití alkoholických produktů k čištění pokožky. Nyní však existuje více tonerů, které poskytují různé výhody a často jsou na vodní bázi. Připravují pokožku pro zvlhčovače a séra a zároveň ji zbavují přebytečného mazu, nečistot a zbytku make-upu. Nejsou však náhradou produktů pro čištění pleti.   

lala1.jpgFoto: Hydratační pleťový fluid Sedmikráska, 259 Kč / Khadi pleťový a tělový olej Růžový lotos 100ml, 319 Kč / Neutrogena Curcuma Clear osvěžující mlha na obličej, 172 Kč / Pyunkang Yul Mist Toner pleťové tonikum ve spreji,  475 Kč

Foto: Se souhlasem značek Rituals, White Orchid, Česká biokosmetika, Manufaktura, Milujubio, Notino.
Zdroj: Comfort Zone, The Klog, Super Facialist, Cosmetika BIO, Womens Health Mag, Authority Signal

Reklama