Korejská kosmetika se pomalu dostává do podvědomí i nám, českým zákaznicím, a kdo už měl čest se s touto revoluční „beauty“ péčí setkat, musí uznat, že je to opravdový zázrak, který si zamilujete nejen vy, ale hlavně vaše pleť. Proč tomu tak je?

kosmetika

kosmeticsOtázka, která vás jistě hned napadne je, čím se korejská kosmetika liší od té „normální“? Co je na ní tak extra, že z ní šílí ženy po celém světě? Odpověď je vcelku jednoduchá: korejská kosmetika nabízí zcela individuální přístup a odvíjí se od konkrétních potřeb pleti. Jen pro představu: Korejky používají čistící přípravky na bázi oleje i vody, tonika, séra, obličejové oleje, esence, vyživující ampulky, hydratační krémy a závěrečnou péči ještě předtím, než aplikují opalovací krém, BB krém nebo fluidní make-upem. Jejich pravidelná péče o pleť zahrnuje hned několik kroků (často až 12) a navíc je korejská kosmetika plná speciálních ingrediencí jako je například hlemýždí sliz, chia semínka, mořské hvězdice, víno...

U nás převažují multifunkční produkty, s tou korejskou si ale můžete sestavit denní kosmetickou rutinu přesně pro sebe. Bylo by fajn vyřešit všechny své problémy jedním produktem, ale to se bohužel nepodaří jen tak. Filosofie této kosmetiky je více než jasná – prioritně jde o přizpůsobení produktů přesně pro vaše potřeby, jemném zacházení a dodávání hydratace pro dosažení ideální pleti ­ hydratované, zdravé a pružné.

Co se skrývá „uvnitř“ korejské kosmetiky?

Zcela přírodní přísady (bambus, ženšen, zelený čaj...) jsou zpracovávány metodou fermentace, která umožňuje výrazně lepší vstřebávání látek do pokožky. A kromě výše zmíněných ingrediencí, Korejci testují a přidávají do krémů a sér takové prvky jako jsou brambory, zlato, placenta a mnoho dalšího.

cosmetics

Krok za krokem korejskou pleťovou péčí

Základem „naší“ kosmetické rutiny bývá nějaký produkt na čistění pleti a krém. Základem korejské kosmetiky bývá minimálně těchto pět kroků:

  • dvojí čistění – pro odlíčení se používá olejový přípravek, který rozpustí make-up/opalovací krém a dá se smýt vodou. Druhý, ten „klasický“, se pak používá k čistění pleti samotné, většinou ve formě pěny nebo gelu. Měl by být k pleti co nejšetrnější a mít pH kolem 6.
  • toner – má za úkol připravit pleť pro další produkty, a navíc má hydratovat. Jedná se většinou o tonikum nebo pleťovou vodu.
  • esence -  zaměřuje se na specifické potřeby pleti. Tento krok bývá nejčastěji v podobě sér nebo ampulek. Ty jsou velmi koncentrované a patří mezi „best of“ korejské kosmetiky.
  • krém – klasický nebo lehčí.
  • opalovací krém – v Koreji, kde je jasná světlá pleť považována za nejkrásnější, je opalovací krém velmi důležitá součást každé ranní zkrášlovací procedury.

Ke korejské kosmetice přistupujte s lehkostí. Není nutné hned vyhodit všechny doposud používané produkty. Když se vám něco hodně líbí a myslíte, že to funguje, není třeba to měnit. Kombinujte, postupně přidávejte a hlavně, poslouchejte potřeby své pleti.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Také si přečtěte: