Dvaačtyřicetiletý rodák z Dublinu, který je známý nejen jako frontman skupiny U2, ale také díky své aktivní snaze pomoci lidem z rozvojových zemí k lepšímu životu, už pomalu doma probírá kravaty. Má totiž poměrně slušnou šanci, že z letošního předávání Oscarů neodejde s prázdnýma rukama. Jeho skladba „The Hands That Built America“, která byla složena výhradně pro film Martina Scorsese Ganngs Of Bew York, byla nominována na cenu za nejlepší filmovou píseň. „Věříme, že si Akademie uvědomí fakt, že takhle píseň doslova vyrostla z příběhu a z jeho postav. Není to jen písnička, kterou někdo přidal do filmu. A na to jsme nejvíc pyšní,“ prohlásil hrdě Bono.
Ač byste si mohli myslet, že superhvězdu Bonova formátu hned tak něco nerozháže, zpěvák se netají tím, že je docela nervózní při představě, že by měl s kapelou vystoupit na slavnostním oskarovém ceremoniálu. „Byla by to děsná pocta, kdyby nás o to požádali,“ říká. „A já doufám, že to udělají.“
Do dne D však ještě zbývá víc než měsíc. Oscary se budou rozdávat v Los Angeles 23. března a na vyhlášení stejné kategorie možná také netrpělivě čekají další nominovaní, a to Paul Simon a Eminem.
Kdyby se Bonovi nevedlo a odešel by přece jen bez lesknoucí se sošky, ještě pořád nemusí svěšet hlavu. Proslýchá se, že je jedním z horkých adeptů televizní stanice MTV na titul Nejlepšího zpěváka všech dob. To by také nebylo špatné ocenění, ne?
Reklama