Na podzim přichází do kin další film s Jamesem Bondem - Spectre. V hlavní roli uvidíme opět drsňáka Daniela Craiga. Nedávno jsme si tu připomněli všechny filmové Bondy - a dnes se podíváme na některé slavné písně, které jsou s tímto fenoménem spjaty.

Ke správné bondovce patří hudební hit. Chytlavý, podmanivý, zkrátka dokonalý. Tady je můj výběr NEJ.

Ovšem nejdřív znělka - hlavní motiv, bez kterého by dnes Bond už nebyl tím pravým Bondem.

Typická „linka“, jež potrhuje přitažlivý děj. A my víme, že přichází… Bond, James Bond.

Paul McCartney - Live And Let Die

Moje nejoblíbenější bondovská písnička. Asi je to tím, že bývalý sympatický Beatle je můj celoživotní favorit. A nezapírám, jsem dost loajální…

Nicméně si myslím (objektivně), že takhle dynamická rocková skladba se fakt podařila a Paul McCartney se svou tehdejší skupinou Wings předvedl, že se obejde bez Brouků opravdu dobře.

Duran Duran - A View to a Kill

Píseň napsaná Johnem Barrym a tehdy velmi populární kapelou Duran Duran zaznamenala - jak jinak - velký úspěch. A ve videoklipu je vidět, že si kluci z kapely natáčení bondovského minifilmu velmi užívali.

Garbage - The World Is Not Enough

Skladba pochází z bondovky, kde to nebezpečně jiskří mezi Bondem (Pierce Brosnan) a zápornou a velmi šarmantní Bond girl Sophie Marceau. Asi si k tomu nedovedu představit lepší melodii... a zpěv.

Madonna - Die Another Day

Madonna se s perfekcionismem sobě vlastním vyřádila i při natáčení videoklipu. Je kolem ní spousta skandálů, přesto tuhle první dámu pop music musím obdivovat.

Adele - Skyfall

Zatím poslední hit, který ozdobil překvapivě také zatím poslední film Skyfall. Přiznám se, že mi z ní pokaždé jde mráz po zádech. A není se co divit. Je tak dobrá, že získala dokonce Oskara v kategorii Nejlepší píseň.

A která melodie se líbí nejvíce vám? A hlavně - jak asi zaboduje ta nová?

Přečtěte si také:

Reklama