Bondáž, svazování, znehybnění, tak bychom mohli nazvat dnešní téma. Bondáž se řadí mezi sexuální techniky pro všechny, kteří touží po experimentování. Svazování obecně praktikují odvážnější páry, nic pro konzervativce.

Co je bondage?
Bondáž je specifický druh erotických hrátek, kdy je jeden z partnerů (případně oba) spoután nebo znehybněn. Znehybnění může mít spoustu výkladů, od obyčejných pout přes obmotání těla lepicí páskou až po ozdobné vázání. Svazovat nebo být svazován může být pro někoho vzrušující. Pro většinu lidí není přitažlivá bondáž sama o sobě, ale právě pro ono znehybnění.

Může vzbuzovat pro někoho tolik vzrušující pocity nejistoty plynoucí ze svěření kontroly nad svým tělem někomu jinému, ztráty možnosti obrany, ztráty orientace, strachu z neschopnosti ovlivnit události, pokořující bezmocnosti, nemožnosti úniku, ovládnutí svého těla a závislosti na vůli někoho jiného, odevzdání se. Tato technika v člověku vzbuzuje sexuální fantazie, ať se účastní v roli submisivní nebo dominantní a má příznivý vliv i na samotný sexuální prožitek. Nepoužívá se ale jen ke znehybnění. Někdo může upřednostňovat bondáž ozdobnou, ta má především estetický význam.

Není výjimkou, že se bondáž často zaměňuje se sado-masochismem, přestože je mezi oběma technikami podstatný rozdíl. SM může používat téměř všechny techniky a prostředky bondáže, ale zaměřuje se také na bolest. Tento prvek však v samotné bondáži nesmí být obsažen. Málo jedinců uspokojí bondáž sama o sobě bez čehokoliv dalšího, proto je bondáž málokdy osamocená, ale téměř vždy doprovázena ještě dalšími technikami.

Něco z historie
Původ bondáže tak, jak ji známe, spadá do asijských států, především Číny, Mongolska, Japonska a Korey, kde se bondáž používala k léčebným i výchovným účelům. Léčebné svazování vychází ze základů akupresury a akupunktury, zakládá se tedy na tlaku vyvíjeném na léčebné body.

Léčebnou bondáž je ale nutné aplikovat v dlouhodobém horizontu a vyžaduje dokonalou znalost nejen techniky, ale i léčebných bodů, a to vše si asijští mistři pečlivě střeží. Jako výchovný prostředek se používala především na vojácích nebo na zvlášť vybraných lidech, kteří sloužili na panovníkově dvoře. Jejím prostřednictvím například speciální vojáci, kteří znali panovníkovo tajemství, dosáhli odolnosti vůči mučení, a tak nebezpečí, že tajemství vyzradí, bylo značně sníženo. Pomocí bondáže bylo u vybraných jedinců také možno dosáhnout projevování zvláštní úcty vůči panovníkovi. Této metody se hojně využívalo v Japonsku a některé školy ji při výchově gejš používají dodnes.

Co potřebujete?
Nejdůležitějším aspektem pro všechny, kteří bondáž provozují, je provaz. Většina příznivců jednoznačně doporučuje provaz bavlněný a maximálně hladký s průměrem do 1,5 centimetru. A to z několika důvodů. Hladký povrch a přírodní materiál minimalizují vzniklé tření, čímž se zabrání nepříjemným spáleninám na kůži.

Provaz z toho materiálu nepruží a uvázání je tedy pevnější. Pokud by byl provaz silnější, než je doporučený průměr, bylo by obtížnější jak utahovaní uzlů, tak provádění jednotlivých technik. Pokud si s myšlenkou na svazování teprve zahráváte nebo se teprve seznamujete s jejími možnostmi, je nejlepší pro začátek použít obyčejná pouta.

Pouta zatím vedou na žebříčku prodávanosti bondage pomůcek, což svědčí o tom, že dnešní páry si tuto techniku teprve „oťukávají". Potvrzují to i samotní prodejci. Co se týká otázky SM nebo bondage pomůcek, nejprodávanější jsou jednoznačně pouta, ostatní zboží je v běžném průměru prodeje a nikterak nevyčnívá na žádnou stranu," řekl Ženě-in provozovatel internetového obchodu Tomáš Koubík. Kromě klasických pout na ruce jsou v prodeji pouta na nohy, obojky, řetězy nebo korzety.

Chcete začít?
Pokud byste chtěla vyzkoušet něco nového, nejlépe začnete s jemným svázáním rukou partnera pomocí šátku popřípadě pout, přidejte ke svazování i nohy a postupně se můžete propracovat i ke složitějším technikám a nakonec se svazovat třeba do kozelce. Vězte, že i tady, pokud nebude bondáž provedena správně, hrozí určitá rizika.

Spálená kůže od provazů při závěsných technikách, při svazování do kozelce pro změnu hrozí namožení dlouhých svalů. Než se do toho pustíte, je ovšem důležité stanovit si s partnerem určitá pravidla, která nepřekročíte. Mějte především na paměti, že dokonalý prožitek vám bondáž přinese pouze tehdy, budete-li s ní oba souhlasit a bude-li vám oběma tato praktika příjemná.

Máte nějaké zkušenosti se svazovazí technikou? Chtěla byste ji vyzkoušet, nebo je to na váš vkus příliš kontroverzní?

Reklama