Máte také syny nepořádníka, neřku-li bordeláře? Zařiďte se jako naše čtenářka s nickem Bonda. Jak se jí to osvědčilo, se dočtete v jejím příspvěku, za který děkujeme

Pořádek versus binec Rozhodně nepatřím mezi matky přehnaně dodržující pořádek v bytě, uklízím tak nějak průběžně jen ten nejhorší binec. Bydlím s dospělým synem a to říká vše. Jakkoli jsem se snažila v dětství vychovávat ho k pořádku, uklízet si hračky, používat koš na odpadky a koš na prádlo, stejně s příchodem pozdní puberty vyšla všechna snaha vniveč.

Potvrzují mi to i kamarádky a kolegyně, které mají taky stejně staré syny. Některé to řeší soustavným uklízením za svoje potomky, já jsem si zavedla v jeho pokoji bezúklidovou zónu. Pokud do jeho pokoje vstoupit nemusím, tak tam nechodím, aby mě ten binec nedráždil. Však on si tam uklidí sám, až se mezi odpadky nehne nebo si tam bude chtít dovést návštěvu. Nesmí mi však dělat binec v ostatních zónách bytu. S tím taky bývá občas problém, například proto, že je vášnivý kuchař. Ale pomohla koupě myčky.

Čím jsem starší, tím víc si myslím, že vychovat se moc nedá, že je dítěti stejně všechno dáno geny. Protože znám i muže, kteří si potrpí na pořádek víc než ženy.

Sdílela jsem dřív pracoviště s kolegou, který strašně miloval pořádek a nesnášel chaos. Když odcházel domů, jeho stůl byl vždy vzorně uklizen – čisté sklo, všechny papíry zařazeny do správných obálek, šuplíků a přihrádek. Na tom mém se vršily stohy papírů a pomůcek, poznámkových lístečků a cédéček.

Když jsme kolegu šli s kolegyněmi navštívit při příležitosti narození jeho syna, byly jsme zvědavé, jestli má stejný pořádek i ve svém domě. Nezklamal nás. I v dílně měl na stěně poličky, v nich dírky s čísly, do dírek zasunutá kladívka, na kterých bylo taky příslušné číslo.V dětském pokoji byly skleničky s barevnými proužky, v nich dudlíky příslušné barvy. No nechtěla bych být jeho ženou, určitě bych v jeho životě způsobila obrovský chaos.

Bonda

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jde o to, jestli by si ten chaos nechal líbit on. Zřejmě jeho puntičkářství musí jeho ženě vyhovovat

Mohly byste žít s takovým pedantem, milé ženy-in? Máte takového muže dokonce doma? Je pro vás ulehčením, že je na pořádek, nebo tím tyranizuje všechny v rodině? Jakou máte zkušenost vy?Líbí se vám model čtenářky BOndy? Napište nám na dnešní téma.

Na vaše "úklidové" příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama