Můj rozchod s mojí první láskou na vysoké škole byl důsledkem toho, že jsme spolu nebyli schopní komunikovat. Proto došlo k velkému trapasu při našem prvním pokusu o milování na letní brigádě. V polních podmínkách, oba nezkušení, jak jinak to mohlo dopadnout, přestože jsme se oba moc těšili. No a jak už to někdy u chlapů bývá, jeho ješitnost ten trapas neunesla, po brigádě už jsem ho nikdy neviděla, ani nenapsal. Vlastně napsal, protože zhruba za dva a půl měsíce mi došlo svatební oznámení. Musel se ženit s první holkou, která mu hned na další brigádě umožnila dokázat, že už je chlapem.

Dnes na ten trapas vzpomínám s nadhledem a s úsměvem, ale tenkrát mi do smíchu nebylo. O tom, jak silně to na mě zapůsobilo, svědčí báseň, kterou jsem o tom složila. Tak posuďte sami.

Bonda

Pláč panny

Na prázdniny mládežnické
chlapec s dívkou přijeli,

těší se, že jejich láska,
konečně se naplní.

Když pak večer padla rosa,
dychtivá a rozechvělá

přišla dívka na kraj lesa,
oddala se chlapci celá.

Láska však jim nepomohla,
snad únava oba zmohla.
Chlapci studem v srdci píchá,
selhala mu jeho pýcha.


Dívka ležíc v nahé kráse,
vzdychá, studem červená se.
Ještě stále nejsem žena,
blána není protržena.


Ukázala se být pevná,
jen rosou se třpytí stehna,
marné lůna volání,
srdce mého vyznání.

Text nebyl redakcí upraven.

Chci věřit tomu, že váš příští partner stál za to!

Dnešní téma: Rozchod!

Napište nám, cokoliv vás napadne na téma rozchody. Popište rozchody, kterými jste prošla, způsob, jakým se rozcházíte vy. Napište nám o nejoriginálnějším rozchodu, o kterém jste kdy slyšela.

Své příspěvky na téma ROZCHOD posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé e-maily budeme v průběhu dneška zveřejňovat a jednu z vás také odměníme. Tentokrát hrajeme o dárkový balíček čajů Pickwick se stylovým hrnečkem.

Reklama