Děkujeme čtenářce s nickem Bonda za příspěvek na dnešní téma. Přečtěte si, co ji trápilo, trápí, ale i těší.

Příroda ke mně moc štědrá nebyla, zdědila jsem nějaké jižní geny, které se s dospíváním stále více prosazovaly a způsobily mastnou pleť a mastné vlasy, nevzhledný knírek pod nosem a chloupky na bradě, hustý porost celého těla a přemíru tukových buněk při malé výšce a zápasnickém hrudníku.

Bojovala jsem s tím, jak se dalo, ale zabralo mi to denně hodně času. Obočí srostlé nad nosem jsem si vytrhávala sama, na kosmetice jim to moc nešlo, protože chloupky byly tuhé a silné a uložené v hodně velké hloubce pod kůží. Ze stejného důvodu na mě ani nefungují různé depilační krémy. Knírek jsem si nejdřív odbarvovala, pak vyškubávala. Během studia na vysoké škole v Brně jsem chodila na kosmetiku na depilaci elektrickou jehlou za hrozné peníze. Ještě teď mi vstávají chlupy při vzpomínce na tu bolest, opuchlou pusu a bradu. Dneska už je kůže zvyklá  a jde to lépe pinzetou. Nohy jsem si holit začala, když jsem jednou zaregistrovala pohrdavý pohled dvou dívek na moje nohy. Teď už se holím celá, kam dosáhnu, dvakrát týdně. Mastné vlasy si myji a foukám, pokud je to možné, každé ráno.

Moje povolání učitelky sice vyžaduje slušné oblékání a hygienu, ale peněz na to moc nemám, musím si přivydělávat doučováním a psaním. Dnes je spousta různých studií, jenže to stojí mnoho peněz. Dobrá kadeřnice chce za hodinu barvení a stříhání skoro tolik, kolik já vydělám za celý den. Za úpravu nehtů polovinu denního platu, někdy  i dvakrát za měsíc. Jsem samoživitelka a syna  mám vysokoškoláka, otec neplatí, protože je nezaměstnaný, tak musím počítat každou korunu. Přestože se pořád říká, že učitelům přidávají, ve skutečnosti nám už před půl rokem sebrali veškeré nadtarifní ohodnocení a letos přidali jen mladým učitelům. Takže jsem musela oželet úpravu nehtů a vyměnit kadeřnici za levnější, vlasy si nechám jen ostříhat a barvím si je sama.

Největším problémem je oblečení, strašně závidím štíhlým ženám, které mohou nakoupit hezké věci kromě malých butiků i v bazarech. V našem městě zbývají už jen vietnamské obchody, kde větší velikosti mají jen unylé barvy a pytlovitý střih. Raději si objednávám na internetu, i když je to o hodně dražší. Dobrou podprsenku hledám strašně dlouho a nosím ji doslova do rozpadnutí. O botách na silnější nohy už ani nemluvím.

Čeho nelituji, jsou peníze za hodiny orientálního tance, na to si vždycky ušetřím. Chci-li být dneska ženou IN, není to vůbec jednoduché.

Bonda

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Píšete, že jste jižní typ, tak to musíte v orientálním tanci jistě vynikat.

Jak o sebe pečujte vy, milé ženy-in? Kolik peněz jste ochotná utratit za kadeřníka, manikúru, nebo kosmetiku? Chodíte pravidelně, nebo jen občas? Jaké profesionální péče byste se nevzdala, i kdybyste měla hluboko do kapsy? Bez jaké byste se naopak úplně obešla? Jste se svým vzhledem spokojená? Co děláte proto, abyste se líbila nejen sama sobě?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Soutěž: Kulma

Reklama