Hairstyling: Nina Krajčo, Romana Tinglová, Jana Kabourková, Jan Balcařík, Petra Honzová. Foto: Matúš Tóth. Make-up: Adriana Bartošová. Styling: Lenka Pavlů. Oděvy: módní návrhářka Zuzana Kubíčková, Guess, Fahion Obsession, Top Shop, Spazio 33, Diesel.

Nová účesová kolekce Bomton studií pro rok 2011 naplno odráží aktuální účesové trendy. Díky svému komerčnímu pojetí se stává pro každého skvělou inspirací.

Butterfly Effect - teorie, podle které závisí vývoj věci na počátečních podmínkách, kdy malé změny mohou mít velký vliv na konečný výsledek. Teorie, podle níž i třepotání motýlích křídel může způsobit tornádo.

Pojem, který se stal symbolem a příznačným pojmenováním naší nové kolekce.

Je to výsledek sbírání malých střípků inspirace během roku, získávání zkušeností, objevování nových technik a možností, spolupráce v uměleckém týmu Bomton. Spolu s dalšími, novými střípky Butterfly Effect vyvrcholí v ono zmíněné tornádo na vyhlášení soutěže Art Image Change International letos na podzim.

Letošní kolekce účesů do sebe nasála atmosféru britské metropole konce 60. a začátku 70. let. Poznávacím znamením účesů této doby je přirozenost, jednoduchost a pohodlnost na první pohled. Čtyři dámské účesy ve čtyřech délkách a dva pánské účesy umožňují každému najít si styl, který v sobě ponese originalitu a svěžest.

Počáteční inspirací celé kolekce byly glamrockové osobnosti této éry. Všechny účesy jsou variabilní, přirozené a respektují pohyb ve vlasech. Představují aktuální trendy - umělé odrosty, záměrně odrostlé ofiny nebo barvu působící odmytým a zaprášeným dojmem.

Master Senior kadeřnice Nina Krajčo ke kolekci uvádí: „Právě teď jsou „in“ matné textury vlasů, které působí zároveň velmi měkce. Člověk má chuť sáhnout si do vlasů a ví přitom, že účes nepokazí. Chtěli jsme tentokrát s vlasy pracovat jinak - jako se stavebním materiálem, hmotou. Chtěli jsme jim dát zase jiný otisk. Výsledkem jsou komerční, běžně nositelné účesy. Vlasy jsou v pohybu, ale zcela přirozeně.“

HLAVNÍ PRVKY KOLEKCE

střih/styling:
delší vrstvy - plnost, hmota - textura - variabilita - lehkost
matný efekt - přirozený pohyb - peříčkovitá struktura - vlasový prach (produkt)

barva
falešný odrost - odmyté, měkké odstíny - teplé, zlaté a zlatoměděné odstíny jako základ - zastřená růžová, fialová v hrubších sekcích - technika zesvětlování pro plasticitu a strukturu - tón v tónu - „sluncem zesvětlené partie“

make-up
čistá, svěží pleť s přirozeným leskem - přirozeně zvýrazněné oči - zdravě vypadající, nevyumělkovaný look

módní trendy
krajka - džínovina - přírodní, měkké a příjemné materiály - rafinovaná křehkost, ženskost - country styl &glamour

Bomton
Výrazný pánský účes v barevné stylizaci Ziggy Stardusta (alter ego Davida Bowieho). Střih: vlasy jsou vystříhány po celém obvodu hlavy se zachováním délky a hustoty ve vrchních partiích hlavy. V tomto případě vlasy vyfoukané dozadu může vystřídat varianta vlasů dopředu sčesaných se spadlou patkou. Barva: měděnou barvu podtrhuje zesvětlená sekce na straně nad čelem jako další aktuální trend - jemné prosvětlení, působící plastickým, odmytým dojmem.

bomton
Jednoduchý účes z přirozeně vlnitých vlasů. Střih: podstřižená jedna strana dotváří kontrast k hutnosti vlasové hmoty na straně druhé. Texturu vlasů podpořila technika twistování - natáčení jednotlivých pramenů přes prsty s pomocí produktu na podporu vln a foukání difuzérem. Barva: teplý přírodní odstín (světle hnědá).


bomtonMódním trendem je odrostlá ofina, evokující konec 60. let, spojený s hippies. Střih: velmi ženský účes ve stylu rockabilly ukazuje podstřižený bobovitý střih s pevně danou zadní linií. V jednotlivých sekcích je zkombinováno několik technik stříhání. Důraz se klade na přirozenost a vlasy v pohybu. Barva: po celé hlavě je použita technika umělého odrostu ve tmavém zlatoměděném odstínu. O dva stupně světlejší odstín je protáhnut do délek a konců, kde vytváří kontrastní efekt plastického barvení.

Bomton
Textura vlasů je záměrně rozčepýřená, peříčkovitá, ne však krepatá, a v přirozeném pohybu. Střih: krátké mikádo je stříhané ve vrstvách pro optické rozšíření účesu. Barva: u hlavy je nabarven umělý tmavý odrost, v délkách vytvořen světlý melír a v kontrastu s ním narůžovělé sekce v přední části. Barva působí zaprášeným a vymytým dojmem.

BOMTON
Styling účesu vychází ze 70. let, pro které byl jedním z typických znaků velký objem. Střih: vlasy jsou sestříhány do rovnoměrného tvaru. Spodní délka je zastřižena do plnější linie. Barva: snahou bylo docílit maximálního zesvětlení. Blond barvu zvýrazňuje tónování zlatým mixtónem, který vlasům dodává zlatavý nádech.

BOMTON
Styl à la glamrock působí ležérním, nedbalým dojmem. Střih: měkčí a plnější odrostlá ofina, kterou lze upravit i na patku. Je střižena od temene a napojuje se na ostatní vlasy kolem obličeje. Spodní linie je plná. Vlasy po stranách nejsou sestříhány. Barva: tmavé vlasy jsou doplněny světle hnědou čokoládovou barvou tón v tónu. V postranních partiích jsou diagonálně vytvořeny měděnofialové trojúhelníkové sekce pro dosažení zajímavého kontrastu. Barva působí opět odmytě, vyšisovaně.

Reklama