shutterstock-1564924330.jpg

Foto: Shutterstock

Krása koupelových bomb přichází v okamžiku, kdy jejich suché ingredience namočíte do vody. Začnou vytvářet bubliny, barevné obrazce na hladině a mnohdy i krásně voní. Některé se svým složením zaměřují na péči, obsahují koupelové soli a éterické oleje, jiné na potěšení smyslů.

Koupelové bomby však neslouží jen k dekoraci nebo požitku, i když to bylo zřejmě to první, proč jste si je někdy už možná koupili. Některé obsahují změkčovadlo vody, díky němuž je pokožka po koupeli hedvábně jemná a pružná. Jiné mají čisticí vlastnosti a další zase mohou svou vůní zklidňovat mysl.

shutterstock-1104157748.jpg

Foto: Shutterstock

Téměř všechny bomby do koupele obsahují hydrogenuhličitan sodný a kyselinu citrónovou. Spojení těchto dvou složek nejenže vytváří šumivý efekt, ale také čistí a hojí pokožku, a dokonce posiluje krevní cévy. Vaše pleť je po koupeli zdravější a mladistvější.
 
Některé bomby jsou také skvělé pro aromaterapii. Jejich vůně na pokožce někdy přetrvává celé hodiny. Ráno zkuste citrusové vůně, které mají energizující účinky a probudí ospalou pokožku i mysl. Večer dejte přednost uklidňujícím vůním, jako je třeba levandule, která vám pomůže se uvolnit a připravit vaše tělo na příjemný spánek.

bomby.jpg

Foto: Se souhlasem Biooo, Sephora, Bella Rose, Lush

Ceano Cosmetics Krémová kulička do koupele červená růže (Biooo, 59 Kč)
Bomba do koupele Monoi (Sephora, 55 Kč)
Šumivé bomby do koupele jojoba, valinka mandlový olej (Bella Rose, 339 Kč)
Koupelová bomba Peachy (Lush, 175 Kč)

Reklama