S nařízeními souvisícími s pandemií narůstá počet lidí, kteří k seznámení využívají online seznamky a aplikace. Téměř každý chce být zamilovaný a ve vztahu. Aby ne. Pocity osamocení jsou pro singles momentálně hlubší než kdy jindy. Na online seznamkách ale roste pravděpodobnost, že se spíše než se svou spřízněnou duší seznámíte s někým, kdo se vám sice od pohledu líbí, ale jeho smýšlení je trochu jiné než to vaše. Ale co už, hlavní je nebýt sama. Nebo ne?
5f915b018847eobrazek.png
Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zajímat: Kritické roky ve vztahu aneb Nenechte se zaskočit krizí

Při brouzdání na seznamkách můžete mít match (shodu) třeba s pohlednými staršími pány s plnovousem, sexy nabušenými muži z posilovny, neodolatelnými pojišťovacími makléři. Zamilujete se do nich na první pohled, a i když už po několika vyměněných zprávách máte pocit, že jsou vaše světy odlišné, stejně máte tendenci pokračovat dál. Tentokrát to přece musí vyjít! A teď si představte, že zatímco vy se snažíte zamilovat, ten druhý už je v tom až po uši.

Když totiž vyšlete signál, že se vám muž na seznamce líbí a máte zájem o romantický vztah, dáváte tím najevo, že jste dostupné. V této chvíli se však může stát, že narazíte na narcise nebo sociálního predátora. A s těmi není radno si zahrávat!

Pokud vám dělá dobře, když vám muž na seznamce lichotí, i když se vám zase tolik nelíbí, stáváte se potenciálním terčem pro snadnou manipulaci.

Bombardování láskou zní dobře, dokud vás nepotká

Milostné bombardování je způsob, jak někoho adorovat lichotkami, známkami náklonnosti, milostnými vzkazy za stěračem automobilu, donáškou růží do práce, zkrátka všechny věci, ze u kterých si poprvé řeknete „aww“, a po druhé už se vám chce zvracet. Jenže vy jste ta, která nahodila udici a s tajemným narcisem si dlouhé večery vypisovala. Musíte být za jeho chování zodpovědná a trpět?

Mohlo by vás zajímat: Vztahy a mýty: Proč mi to pořád dělá, vždyť ho miluji, tak proč necítím štěstí?

Proč zrovna narcis?

Zejména narcisté jsou známí dovedností v manipulaci, stejně jako svou zálibou v sebelásce. Vaši důvěru si často získají prostřednictvím zkušeností, rychle prohlédnou, jaké lichotky se vám líbí a snaží se je opakovat. Často se pokouší přesvědčit vás, že jste skvělý pár, i když vy si zkrátka pořád nejste jistá. Čím jste odtažitější, tím je narcis ve svých praktikách zuřivější.

I přes to, že jste například sama, nepropadejte pocitům, že s takovým člověkem musíte udržovat vztah. Samozřejmě, ne každý, kdo vám posílá domů růže, je samozřejmě narcis nebo predátor, ale pokud máte pocit, že něco není v pořádku, snažte se věc vyřešit v klidu. Pokud vám je jeho naléhání nepříjemné a připadá vám přehnané, zkuste se svěřit nestranné osobě. V tom lepším případě můžete zjistit, že jsou jeho gesta milá, jen vy si zkrátka na romantiku příliš nepotrpíte. V horším zjistíte, že jde opravdu o manipulátora, který vás bombarduje láskou. V obou variantách jakýkoliv druh vztahu ukončete.

Reklama