Prostřednictvím této unikátní filmové přehlídky chtějí organizátoři českému publiku přiblížit část indického filmového průmyslu. Ten přitom počtem vyrobených snímků patří k největším na světě. Letošní už třetí ročník Festivalu bollywoodského filmu v Praze proběhne ve dnech 10.-16. října 2005 v kinech Aero (10.-12. 10.) a Světozor  (13.-16. 10.).

O čem to letos bude, napovídá podtitul přehlídky - „Staré tradice - nové směry“ čili protiklady tradiční a současné Indie, tak jak je vidí filmoví tvůrci. Každý festivalový den pro vás budou přichystány dva celovečerní filmy a několik tematicky souvisejících dokumentů.

Namátkou můžete zhlédnout třeba snímky Hum Dil De Chuke Sanam (1999), Shree 420 (1955), Mughal-E-Azam (1960) a další. Indické filmy jsou pro českého diváka sice netradičně dlouhé, nicméně už jen kvůli efektním tanečním a pěveckým číslům svých protagonistů stojí za to je určitě vidět. A stoprocentně zlepšují náladu. (Jestli si chcete udělat alespoň trochu představu o tom, co vás čeká, je na programu českých kin v současnosti film Moje velká indická svatba, ten -  sice svérázně - ale pravidla bollywoodského stylu ctí).

Program festivalu doplní ještě 15. října Bollywood party v klubu p.m., tady se budete moci podívat na indické filmové videoklipy a živou ukázku vystoupení bollywoodského tance. Ti největší odvážlivci pak mohou rozvlnit své tělesné schránky v zajetí rytmů indické tančírny s DJ ve stylu bhangra, garbas a filmových hudebních  hitů.

V kinech bude k vidění také výstava indických filmových plakátů a organizátoři slibují i přehlídku indické kuchyně.

Další informace na www.bollywood.cz  

Reklama