Někteří lidé vnímají nástup mrazů špatně i proto, že každé nadechnutí ústy je pro ně nepříjemné. jako když se napijete hodně studeného nebo horkého nápoje. Díky mrazivému počasí jim trnou zuby. a dokonce je to pro mnohé až bolestivé.

 

Fakt, že vaše zuby citlivě reagují na změnu teploty. je signálem, že něco není v pořádku. Zubní hygienička Heidi Villiger říká, že příčinou mohou být odhalené zubní krčky. Nejsou totiž chráněné pevnou vrstvou zubní skloviny díky ústupu dásní. Proto je nutné čistit zuby nanejvýš šetrně. Tomu musí odpovídat i výběr zubní pasty a dalších přípravků, v čemž vám samozřejmě nejlépe poradí zubař. Protože obnažení zubních krčků je proces nezvratný, zvyšuje se také riziko vytvoření nežádoucího kazu. Všeobecně vzato by tedy přípravky k ošetření zubů měly chránit i proti němu.

 

Takovou funkci splňují například pasty s obsahem fluoridu (velmi účinný je aminofluorid) a nízkou abrazivní hodnotou, která by měla být maximálně RDA 30. Dalším faktorem je volba zubního kartáčku s obzvlášť jemnými štětinami. Ke komplexní ochraně můžete používat i vhodnou ústní vodu obsahující kombinaci účinných látek a vytvářející ochrannou vrstvu proti vnějšímu podráždění, a tím snižující přecitlivělost zubů.

 

Podle statistických průzkumů trpí obnažením zubních krčků až 80 % populace.

Reklama