„I KDYŽ JE CHODIDLO PODROBENO NEJVĚTŠÍM TRAUMATŮM, JE ZŘEJMĚ TOU NEJVÍCE OPOMÍJENOU ČÁSTÍ TĚLA.“

Podle studií průměrný člověk ujde asi 1 000 kilometrů za rok. Proto se nemůžete divit, že vás nohy občas bolí. I přes jejich značný význam musíte uznat, že jsou dost zanedbávanou partií. Proto byste jim měla dopřát pravidelnou masáž, která má blahodárné účinky a pomáhá od bolesti a nepříjemných pocitů, které vznikají z dlouhého stání nebo velké námahy.


Masáž, kterou vás teď naučím, si můžete dělat sama nebo ji naučit svého partnera, který vaše 2(zelená)nožky určitě miluje… 

 

 

      Položte své pravé chodidlo na l(13)evé koleno tak, že chodidlo bude mezi vašima rukama, prsty směrují dopředu. Třete chodidlo rukama dopředu a dozadu, aby se zahřálo.

 

 

 

 

 

 

 

 

      Levou rukou uchopte patu a pravou rukou prsty nohy. Rázně stlačujte, protahujte a ohýbejte prsty nohou, abyste zvýšili jejich ohybnost.

 

 

 

 

 

 

 

 

         Levou rukou stále držte patu a pravou rukou masírujte prsty na noze tak, že jeden po druhém mačkáte, kroutíte a válíte.

 

 

 

 

 

 

 

        Položte palec jedné ruky na druhý, vaše prsty budou sloužit jako podpora pro chodidlo a po celém chodidle provádějte palci hloubkové krouživé pohyby. Na závěr celé chodidlo třete, potom opakujte celý postup i na druhé noze.

 
A protože chcete pro své nohy jen to nejlepší, nabízím vám ještě jeden malý a šikovný tip: Zku(14)ste si dát pod chodidlo pevný míček a chodidlem ho válejte směrem nahoru a dolů.

Reklama