Dano,
ve chvíli, kdy jsi nám v redakci řekla o tématu, které chceš s ženami-in probírat, ani jsem netušila, jak moc se mě bude věta „Když partner stůně“ týkat. A zrovna včera jsem si na tebe vzpomněla a mezi partnerovými povzdechy jsem se kromě diagnostikování jeho „velké“ nemoci musela potichu smát. Zdá se, že je jedno, zda je chlapovi padesát či třicet. Když jsou nemocní, jsou všichni stejní.

 

U nás doma to začalo celkem nenápadně před několika dny, kdy mi partner sdělil, že ho bolí sval na ruce. „Ale to je vážně hrůza,“ vysvětloval, když jsem se nevěřícně dívala, jak se hroutí pod návalem bolesti.

 

Včera jsme si jen tak povídali a on řekl: „Já myslím, že bych s tím měl něco dělat.“ Zvědavě jsem se na něj podívala, protože jsme se zrovna bavili o plánech na dovolenou. „S tou rukou!“ pronesl skoro plačtivě. Nejspíš mu vůbec nedošlo, že zcela změnil téma hovoru o dovolené na povídání o sobě a jeho „nemoci“.

 

Jen jsem si povzdechla, vzpomněla si na tebe, dnešní téma a začala přemýšlet o příčině problému. „A nemohlo by to být něco horšího, mě napadlo že třeba…“ Vyděšeně jsem poslouchala, jak dokončí větu. „Třeba rakovina?!“ Cožeeee? To je chlap, který mi má být oporou. Dano, asi je to opravdu on, jen ve chvíli, kdy „stůně“, jde všechno stranou a stávám se přesvědčivou doktorkou, neúnavnou utěšovatelkou a chápající a velmi tolerantní partnerkou já.

 

Nakonec jsme společně přišli na to, že jej ruka nejspíš bolí z důvodu jeho milované spánkové polohy, ve které si na sval na ruce tlačí. Zkrátím to a přeskočím i chvíle, kdy jsem mu po naší dlouhé rozmluvě masírovala záda a „postiženou“ ruku a kdy on hlasitě kvílel a svíjel se, až jsem začala mít vážně pocit, že mu ubližuji. Nevím, jaké zkušenosti mají s nemocnými muži ženy-in, ale já jen doufám, že až příště bude můj milovaný zase úpět a vymýšlet si osobní diagnózy, já budu vše brát s úsměvem a nedojde mi trpělivost ;-).

 

Iveta Šafránková   


Milá Iveto,
z došlých příspěvku je naštěstí patrné, že to ženy-in berou s humorem.
Asi proto, že jsou in.
Ty out by je musely rovnou zaškrtit. Ale to je čistě můj názor, který se nemusí shodovat s názorem jiných.
Reklama