nalgesin

Mnoha lidem je důvěrně známa citlivost zubů na horká, studená, sladká nebo kyselá jídla či nápoje. Tato citlivost je způsobena poškozením zubní skloviny. Bakterie v měkkém povlaku na zubech při zpracovávání cukrů a škrobu, obsažených v potravě, vytvářejí kyseliny, které narušují zubní sklovinu. Pokud se bolest zubů objeví náhle, důvodem může být infekce zubní dřeně v zubním kanálku. V takovém případě je zapotřebí stomatologické ošetření, jinak by mohlo dojít ke ztrátě postiženého zubu.

Bolest zubů lze zklidnit analgetiky

nalgesinAvšak začnou-li vás bolet zuby, váš zubní lékař nemusí být vždy okamžitě k dispozici. Bolest zubů můžete v takovém případě dočasně zklidnit analgetickými přípravky, které dostanete bez lékařského předpisu v lékárně. Zdůrazňujeme, že je nezbytné, aby vás váš zubní lékař prohlédl, a to i v případě, že bolest zubů ustoupí.

Mezi velmi vhodné přípravky ke zmírnění bolesti zubů patří i Nalgesin S (s účinnou látkou sodná sůl naproxenu), který má jak analgetický, tak protizánětlivý účinek. Zároveň snižuje i zvýšenou tělesnou teplotu. Je možno jej dostat v lékárnách i bez lékařského předpisu.
Jeho účinek nastupuje rychle, bolest se zmírní již po první dávce (jedna nebo maximálně dvě tablety). Účinek Nalgesinu S je dlouhodobý, a proto se další dávka bere až po 8 nebo 12 hodinách, ale jen v případě, že se bolest vrací. Tableta je hladká a oválná, takže se snadněji polyká.

nalgesinNalgesin S mohou užívat dospělí a děti starší 12 let.

Můžete si vzít maximálně tři tablety denně. Radíme vám neužívat současně jiné přípravky proti bolesti.