Čtenářka Věra trpí silnými migrénami, ucpanými dutinami, a bolavými zuby celý život. Děkuji Vám Věro za Váš příspěvek. Jen mi vrtá hlavou, jak jste si mohla mezi tím vším najít a udržet chlapa. Že by to byl doktor?

Z nadpisu je jasné, že bolesti se zbavím až s definitivním rozloučením se s tělesnou schránkou. Když jsem dospěla, tak „ moje dny „ by mohl zfilmovat i mistr hororu Hitchcock.

Křeče mně zaháněla maminka nahřátou pokličkou a ze školy mě omlouvala zápisem do žákajdy s diagnózou silná nevolnost.

Opomenu-li dva tzv. normální porody, tak jsem si užívala radostí příšerných migrén, spolykala kilogramy nejrůznějších pilulek bez valného úspěchu.

Jelikož jsem nevěděla, že v případě záchvatu lze získat i neschopenku, trpěla jsem v náročném povolání bez minuty absence. Paní sekretářka mně kdysi ,celou zelenou a opírající se o dveře kanceláře v den výplaty, uklidnila , že si to dovede představit, prý její známá, matka dvou dětí, spáchala v záchvatu migrény sebevraždu!

Tak daleko jsem to sice nedotáhla, ale blízko to bylo.

A ještě jako bonbónek bych přidala asi 20 provedených punkcí nosních dutin, jednu jsem hrdě absolvovala před budoucími sestřičkami v ambulanci, kde měly tzv. kolečko na praxi.Většinou nebyly moc otrlé a barva jejich tváří se shodovala s bělostí pláště pana doktora při práci.

Celý život také bojuji s nervy ve svých zubech.Říkám jim láskyplně zuby cestovní, a to právem.

Třikrát Chorvatsko : 1 x  s čerstvě vytrženým zubem na pohotovosti v Brně před odletem, 1 x s antibotiky při zánětu, 1 x vrtání na Korčule, v ruském Petrohradě vytržení stoličky, v bulharském Balčiku s penicilínem a čisticími jehlami kanálků.

POZOR ! NÁSLEDUJE PŘÍBĚH JEN PRO OTRLÉ !

Jeden necestovní zážitek mám z předloňska, když se podařilo zachránit spodní zoubek, pod nímž se ukrýval váček.Stačí, že
se pouze zkracoval po resekci kořen zoubku doslova majzlíčkem a kladívečkem zaživa, protože injekce už dávno nepůsobila, já jsem sjížděla stále do hloubi křesla a pan doktor se zlobil, že jedu a že na „ to „ nevidí kvůli pomalému odsávání krve ,kdy sestřička vystupovala  v úloze upírky?

Asi je jasné, jak svá trápení opravdově miluji!

Věra
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma dne je:

Jak jsem se vypořádala s bolestí?

  • Kdy jste cítila největší bolest?
  • Kdy jste poznala největší bolest?
  • Jak jste se s bolestí vypořádala?
  • Co vám na ní zabírá?
  • Co bolí nejvíce?
  • Pomohla jste někomu od bolesti?
  • Dělá vám bolest dobře?

Vaše příspěvky posílejte na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k tématu dne a pobaví, donutí mne k zamyšlení, rozpláče, prostě zaujme moji pozornost odměním sedacím balónem, který zbaví vaše záda bolesti. Jeho cena je 500 Kč.

mic

Reklama