Ahoj,
zdravím vás všecky a mám radost, že konečně svítí sluníčko a člověk začíná mít i jiné myšlenky než na teplé ponožky:) - jsem typ, který nemá rád válení u moře a popravdě, byla jsem tam 2x a už bych to nechtěla prožít znovu, protože i když je moře nádherné, sluníčko zářící (na mě až moc) a vzduch plný vůní z opalovacích prostředků - mně to zkrátka přestane po dvou dnech bavit.
Pořád jenom ležet- do vody, ležet- do vody a mezitím jídlo.
Radši mám dovolenou aktivnější a neorganizovanou. Proto jezdíme na vlastní pěst rok co rok na jedno místo, kde si děláme sami program a nuda to tedy nikdy není.

Ale na kterou dovolenou nikdy nezapomenu, tak to byla dovolená před cca 20 lety, kdy jsme na radu jednoho dobrého známého vyjeli do krásného  městečka na Vysočině. Prý je tam všecko, co si můžeme přát: lesy, krásná příroda kolem, městečko malebnost sama a určitě se nám tam bude líbit. Ubytování jsme měli mít v hostinci na náměstí (!). S malými dětmi. Omlouvá nás, že jsme byli mladí a nezkušení, a ten, kdo radil, musel radit v divné duševní konstelaci. Začalo to beztak varovně...Den před dovolenou jsme měli sbaleno a mě napadlo zajít za známým včelařem, abychom dětem na cestu koupili kilovku medu. Přišli jsme k němu na zahrádku, já na hlavě čerstvou trvalou (tehdy se to nosilo). Zahrada byla v rozpuku, vegetace kypěla životem a včely též. Má hlava je zřejmě neodolatelně přitahovala, a tak se stalo, že mi brzo začalo ve vlasech bzučet. Chudinka včela, že tam lezla! Samozřejmě bloudila a zřejmě ze zoufalství mě řádně bodla. Včelu jsme z vlasů vybrali, med koupili, přidali ho do dovolenkového zavazadla a zalezli na kutě.
Ráno... jsem měla řádně opuchlé partie kolem uší. Ale to nic, naložili jsme bágly, nalezli do auta a vyrazili na Vysočinu. Ubytovali nás v obrovitém pokoji. Mě, jakožto dobrou hospodyňku, velmi nadchlo, když jsem uviděla na okně kuchyně hospůdky zelené bylinky v květináčích. Náměstí bylo klidné, nikde žádný velký provoz, kolem městečka nádherný prstenec lesů, už jsem se tam viděla. A k tomu vědomí, že jsem ve měste svého oblíbeného básníka A. Sovy!!!
Leč nastal večer.
Zapomněla jsem napsat, že ve městě byla vojenská posádka. A že tam byly 2 věžní hodiny. To jsme opravdu podcenili. Když jsme po večeři ulehli, začal tartas. Napřed jedny hodiny, po nich asi po 5 minutách další. Do toho vojenská trubka. Když už se vyšetřila chvilka ticha, zas mě začaly trápit bolavé uši. Nemohla jsem vůbec spát, neumím usnout ani na zádech, ani na břiše, takže jsem noc vlastně probděla a přemýšlela, co dál. Ve čtyři začali rámusit popeláři, těsně pod okny. Bylo jasné, že tam nemůžeme zůstat další noc. Pohlédla jsem ze své postele pod lůžko naproti. Řeknu vám, že se tam neuklízelo snad od dob Jana Žižky (večer bylo pozdě na kontrolu, o to větší překvápko ráno!). V chuchvalcích prachu vidím něco se lesknout. Pětikoruna! "Všichni k zemi," zavelela jsem.
Věřte nevěřte, našli jsme v drobných skoro dvacet korun.
Ale ani to nás neudrželo, sbalili jsme se, rozloučili a rozhodli, že se vrátíme domů, využijeme nabídky dalších známých a vyrazíme do Jeseníků.

Jenomže - po cestě jsme nešťastnou náhodou potkali v protisměru náklaďák. Obrovský, plně naložený kyslíkovými bombami. Jak se na silnici vyhýbal stromům na jeho straně, objevil se v zatáčce proti nám. Zajeli jsme mu přímo pod blatník. Už jsem se viděla na parte. Ale nám se nic nestalo, ovšem vyřizování na příslušném policejním ouřadě nám notně hnulo nervy. Když nás policie propustila, jeli jsme nabouraným, ale pojízdným vozem domů. Rachotili jsme si to šedesátkou a docela mě pobavili stopaři. Dokud jsme se dostatečně nepřiblížili, mávali na nás jako diví, ale po bližším prohlédnutí našeho auta jim ruce klesaly. Takovou jsme budili hrůzu!
Vidíte, nakonec všecko dobře dopadlo, když vám teď píšu, druhý den jsme už opraveným autem odjížděli úplně opačným směrem než dva dny předtím a měli jsme pocit, že jsme vyvázli. Po letech už ubytovací hostinec vypadá zcela jistě jinak, ale já, když se přede mnou vysloví Pacov, si vybavuju bolavé uši na tvrdém polštáři a mince v chumáčích prachu. Škoda, být ubytovaní jinde, určitě bych se tam ráda vracela, jinak by to tam bylo přesně pro můj vkus:)
Gerda


Milá Gerdo,
vaše příběhy mě vždycky pobaví.
Představa včely bloudící v "socialistické" pudlovité trvalé mě vážně rozesmála.

Doufám, že vaše strastiplná dovolená měla alespoň lepší konec.
Přeji hezký den

Reklama