Málem ukradená holčička byla samotná pisatelka bokul. Stalo se to před léty v Rumunsku, a pokud chcete vědět víc, určitě klikněte i na tento příspěvek.

Milé čtenářky, čtenáři, vážená redakce.

Už včerejška přemýšlím o tom, co jsem kdy na dovolené ztratila. Prvotně to ve mne vyvolalo lehkou depku - protože o letošní dovolené, kterou aktuálně trávím s nemocným dítětem doma, jsem už párkrát ztratila nervy. Na začátku tohoto týdne mě úplně děsila představa, jak se mě někdo za týden v práci, po 14 denní dovolené, zeptá na to, jaká byla dovolená. Pokud bych nechtěla odpovědět nepěkně, tak mohu jen říct, děkuji za optání. Většinu dovolené jsem strávila doma s nemocným synem. Je to vlastně moje první oficiální společná dovolená s manželem, jako vdaná - a řekla bych, moc se nevydařila. Čert to vem, co člověk nadělá...

Když vynechám tu letošní dovolenou, v podstatě jsem si dlouho nemohla vybavit „dovolenou“, při které bych něco ztratila. A dneska jsem si vzpomenula a věřte, nikomu bych ten můj zážitek nepřála.

Už je to velká řada let, co se to stalo. Byla jsem s rodiči na dovolené v Rumunsku, v letovisku Eforie Sud. Bydleli jsme v hotelu a na jídlo jsme chodili do jakési restaurace vzdálené od hotelu, odhaduji cca 500 metrů. Cestu si vybavuji něco jako chodník á la silnice. Na té trase bývalo docela rušno, pamatuji si, že tam byli i stánky s různým zbožím. Tehdy mi tam mamka za kafe koupila moji první kabelku. A při jednom z přesunů na večeři se to stalo.

Vždy jsme chodili ve větší partě lidí. Šla jsem poblíž rodičů, nikoli však za ruku. A kde se vzala, tu se vzala baba, která mě čapla za tu moji pravou ručku a snažila se mě odtáhnout. Nedala jsem se. Ani nevím, zda se mi podařilo vytrhnout samotné, nebo jsem zatakovala rodiče - každopádně zážitek to byl i tak hrůzný. Dodnes si umím vybavit bolest v zápěstí, jak mě ta stará ženská držela. Kdo ví, kde bych teď byla, kdybych se tehdy nedostala z jejích spárů. Holt jsem se jí líbila - blonďatá kudrnatá holčička. A tak ačkoli ve skutečnosti ke ztrátě nedošlo, je pro mne děsivá jen ta představa, kdyby se to stalo. Nepřála bych to žádnému z rodičů ani dětí zažít.

Krásné léto všem a ze srdce Vám přeji, abyste toho ztratili během léta co nejméně! Snad jen těm, co chtějí ztratit nějaký ten kilogram - těm bych popřála pravý opak.

bokul

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Tak to poslední přání od Vás si beru já. Nějaké to kilo navíc bych ztratit mohla :)
Děkuji, že jste napsala a jsme rádi, že Vás tehdy ta baba neukradla :)
Krásný den a nevěšte hlavu, dovolených ještě zažijete spoustu – se zdravým synkem.
Saša

Téma dnešního dne: Co cenného jste kdy ztratila na dovolené?

  • Jak jste se se ztrátou vyrovnala?
  • Přišla jste na ni až doma, nebo už během dovolené?

Více nápovědní bodů není potřeba, téma je jasné.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás čeká pěkný dárek, který si může vzít na dovolenou, ale neztratit, byla by to škoda: parfém od Avonu / Little gold dress.

parf

Reklama