Dnešní zimně sportovní téma je tak otevřené, že k němu dokáže říct "něco" každá z nás... Já se k těm svým slůvkům dostávám až teď, kdy synek spí. Než jsem usedla ke klávesnici, napadla mne taky spousta témat. Zmíním se ale jen o jednom zážitku, který je spojen s mými prvními lyžemi a s jedním lyžarským závodem.

Moje první lyže byly koupeny mými rodiči v v bazaru a měly slepovanou špičku. Co na tom, na naučení byly dobré. Měly 140 centimetrů a ve druhém třídě mi byly tedy patřičně dlouhé. Vždyť nyní mám 162 centimetrů, tak si zkuste tipnout, kdy jsem dosahovala výšky mých prvních lyží :-)

První lyže se mnou strávily na sjezdovkách opravdu spoustu času. Absolvovala jsem několik lyžařských výcviků, během kterých jedna či druhá špice musela být opakovaně přilepena. Jak totiž zařídit, aby Vám na ně někdo nešlápl, že? Ačkoli se vždy našel někdo šikovný, kdo špici přilepil, vždy to trvalo nějaký čas. Ten jsem buď musela trávit s nelyžaři na saních nebo jinak.

A jednou se mi špice zlomila den před závodem ve slalomu. To byl pech. Sice jsem byla v tom nejhorším družstvu, takže šance na výhru byly malé, ale měla jsem výhodu v tom, že se závod jel na kopci, kde lyžovalo právě jen to naše družstvo. Kopec jsem tedy znala velice dobře. Jenže, lyži mi tehdá přes noc neslepili. Byla jsem tedy odsouzena k pouhému přihlížení. Nicméně moje instruktorka, která mi tehdá musela hodně věřit, přišla s velkorysou nabídkou. Nabídla mi svoje 170 centimetrů dlouhé lyže, abych mohla jet taky. Nevím, jestli to byla odměna za to, že jsem jí pomáhala s nelyžaři v našem družstvu, ale její nabídku jsem využila. 

Závodila jsem na lyžích, které byly o 30 centimetrů než ty moje a v botách, které byly o několik čísel větší než moje nožka :-) Instruktorka mi půjčila i jedny silné ponožky, aby se rozdíl velikosti bot trochu zmenšil :-)

Věřte mi nebo ne, asi jsem nikdy nejela tak rychle... S půjčenými lyžemi, které mi byly opravdu dlouhé, jsem vybojovala bramborovou medaili. Od třetího místa mě dělily dvě sekundy. To je prostě osud. 

I tak mne ta pomyslná bramborová medaile těšila a těší. Na prvních třech místech byly členky nejlepšího družstva a na tom čtvrtém jsem byla já - z toho "nejhoršího" družstva. Nevím, kdo za to mé skoro-vítězství mohl, ale hřeje mne to u srdce. Vím totiž, že nikdy lepší místo nezískám. 

Pěknou zimní zábavu ať na lyžích, běžkách, bruslích nebo na sáňkách přeje

bokul

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Obdivuhodný výkon :)

  • Sportujete v zimě?
  • Který sport je tím vaším oblíbeným?
  • Jak jste se ke sportu dostala?
  • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
  • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
  • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

 

Reklama