Kdy že jsem ho opustila? Poprvé jsem opustila rodný dům někdy v kojeneckém věku, když jsem měla zácpu. Skončila jsem na týden v nemocnici a svým rodičům jsem po návratu dala jasně najevo, že se mi bez nich moc dobře nedařilo. Že chci být doma...

Podruhé to bylo, když jsem ve 4 letech jela na 2 měsíce do lázní. Z lázní domů posílali koresponďáky, že se mi tam líbí a já přitom trpěla jak pes. Na pokoji jsem byla s dětmi nejméně dvakrát staršími jak já a ty mě šikanovaly. Dlouho na to jsem nemohla slyšet slovo LUHAČOVICE. Hlavní ale je, že mi lázně pomohly...

Další opouštění domova byly na dobu kratší měsíce... 

Pak až v dospělosti, opustila jsem rodný dům, když jsem se přestěhovala na koleje. Ráda jsem se z kolejí vracela domů. Prostě doma bylo doma. Nicméně opuštění domova člověka naučí lepší péči o sebe sama. Na vysoké škole jsem byla 5 let.

Poté jsem začala pracovat v mém univerzitním městě a odstěhovala jsem se na privát. Režim jsem měla, co se týče navštěvování domova, podobný jako v době studií.

A pak? Uplynuly nějaké ty měsíce, já potkala svoji životní lásku, do práce jsem začala denně dojíždět, pak přišly plány jako svatba a nákup vlastního bydlení. Z domova mě nikdo nevyhazoval, ale i tak, vlastní bydlení jsme intenzivně hledali. A také našli, přes ulici od mého rodného hnízda. Teď když sedím v obýváku, vidím do okna mého dětského pokojíčku u rodičů.

V době, kdy jsme podepisovali kupní smlouvu na dům jsem již byla těhotná a celou dobu jsem věřila, že dítko přivedu do našeho domečku. Nakonec jsme ale ještě 8 měsíců bydleli v mém rodném hnízdě. Jsem za to vděčná. Věřím, že díky blízkosti mé chápavé maminky jsem vyhrála boj s kojením a nejen to. 

Přestěhovali jsme se 3.října 2009, den před výročím svatby, v den, kdy našemu Davídkovi bylo 8 měsíců.

Budujeme a ještě dlouho budeme budovat naše rodinné hnízdečko a jsme ve svém. Cítíme se tu doma. Nicméně díky blízkosti mého rodného hnízda mám někdy pocit, že jsem se do značné míry stále neodstěhovala.... 

Zdraví bokul 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


A jaký byl ten váš odchod z domova. Rodiče plakali, vy jste se radovali? Nebo naopak?

Pište, dnešní téma je váš odchod z domova...

  • Kdy jste odešli z domova?
  • Měli jste dojem, že už je čas opustit rodné hnízdo a začít samostatně?
  • Byl váš odchod provázen spory s rodiči?
  • Vyhodili vás?
  • Vrátili jste se na nějaký čas zpátky?
  • Jak váš odchod nesli rodiče?
  • Pokud byste měli tu možnost, změnili byste něco na vašem odchodu z domova?
  • Máte strach z toho, až vás opustí vaše děti?

Pište na redakce@zena-in.cz

Předmět: Odchod

Jeden z vašich příspěvků odměním hezkou sadou dekorativní kosmetiky, která obsahuje řasenku, make-up, lesk na rty a dva laky na nehty.

oschody

Reklama