Někdy si tuto otázku pokládám také. Zdá se mi, že facebook se stal komunitou lidí, kteří jsou do jisté míry exhibicionisté (den co den přidávají nové fotky, videa, postřehy ze života), farmáři (pěstují kde co, ale stačí jim sedět pouze u PC), srdcaři (rozdávají srdce kde komu) nebo soutěživci (soutěží na stránkách firem, které usilují o propagaci nebo hrají flashové hry a soutěží pouze se svými "přáteli" o to, kdo bude v dané hře lepší).

Ten, kdo na facebooku není možná výše uvedenému popisu příliš neporozuměl. A klade si opět otázku, co to ten facebook je?

Víte, asi to vyzní zvláštně, ale do jisté míry to vidím jako ztrátu času ten facebook. Lidé tu sice mezi sebou komunikují, ale stačí jim to vidět se přes písmenka. Někteří v rámci farmaření nebo jiné aktivity zapomínají vycházet na sluníčko (což by se dalo pochopit, když je člověk třeba nemocný a je doma a neví co s časem).

Na straně druhé, jsou lidé, kteří tu sdílí články, které si přečetli, a díky tomu dělají třeba osvětu pro druhé... Když má člověk zájem, ví díky FB například novinky ze světa knih, ale jistě se najdou i jiné věci.

Facebook má mnoho stran - jistě kladných, ale i záporných. Pokud mu to dovolíme, necháme pak nahlédnout lidem do našeho soukromí. Můžeme se třeba nechat otestovat od IQ až po takové věci, jako komu z hrdinů čtyřlístku jsme podobní.

Mě ale nechává FB usnout (díky Bohu) - článek už píšu od půlnoci a během oněch necelých 11 hodin se na facebooku jistě stalo spousta věcí :-) teď třeba odpovídám na všechny gratulace k mým narozeninám :-) protože i to FB umí - upozornit Vás na "důležité" věci :-)

Pěkný den všem přeje
bokul

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Tak my v redakci také: VEŠCHNO NEJLEPŠÍ !! M.

Facebook a jiné sociální sítě. To je téma pro dnešní den a námět pro vaše příspěvky. Pište o tom, co vám osobně tento model 21.století přináší a jak se k němu stavíte.

Odesílejte své názory na redakce@zena-in.cz.

Dnes si autor jednoho z vylosovaných čtenářských příspěvků vyslouží dárek od firmy Goldwell.

Reklama