Stárnutí organismu je přirozený jev, kterému se nedá zabránit. Existují však metody, které jsou schopné tento proces zpomalit. Jednou z méně známých možností, jak se vypořádat se zdravotními potížemi spojenými se stárnutím organismu, je léčba ozonem.

 

Po prvních sezeních může pacient pociťovat únavu, stejně tak pocit načerpání energie. Po sérii procedur je pocit svěžesti a dobré nálady stále zřetelnější.

 

„Návštěva v naší ordinaci sama o sobě vyžaduje pohyb, protože je na kopci. Ti, kteří jsou nuceni dělat cestou do hotelu časté zastávky, zjišťují, že ke konci série mají větší výkon, nezadýchávají se tolik a nemusí tak často odpočívat. A to je pro mě i pacienty radostná odměna,“ říká pro Ženu-in lékař Aloiz Adamík z  Mariánských Lázní.

 

Oxidační stres

Základem stárnutí organismu je oxidační stres a působení takzvaných volných radikálů, které napadají buňky a oxidují tuky, bílkoviny i genetický materiál. Jednoho dne jsou buňky natolik oslabené a poškozené, že propuká celá řada onemocnění, včetně zhoubného bujení.

 

Léčba ozonem podporuje prokrvení

 

Prokrvení se týká všech tkání včetně centrální nervové soustavy, ničí choroboplodné zárodky při chronických infekcích, je vhodná jako součást terapie při léčbě hepatitidy, HIV, oslabení imunity, alergií, stavů fyzického i psychického vyčerpání, problémů stáří, urychlení hojení ran, zlomenin a popálenin a má protinádorové účinky.

 

Účinná je tato léčba také pro diabetiky, pro lidi po chemoterapiích, vyhledávají tuto léčbu ozonem také například lidé s poruchami prokrvení mozku. Jde o přirozený zdravý doping, který uvolňuje tělu vlastní uzdravovací a regenerační procesy. Léčba je účinná i v boji proti stresu.

 

Nejúčinnější způsob léčby

 

Nejlepším způsobem léčby je VAH, jinak řečeno velká autohemoterapie. Pacientova krev (150–200ml) je ve speciální infuzní lahvi obohacena ozonem, a poté se vrátí do těla.

 

Hlavní využitelné vlastnosti při léčbě ozonem:        

                          

+ Aktivizuje buněčné dýchání

+ Optimalizuje funkci červených krvinek
+ Odstraňuje shlukování červených krvinek

+ Aktivuje enzymy, které se podílejí na odbourávání nadbytečných peroxidů a kyslíkových  radikálů
+ energetický efekt řeší stavy psychického i fyzického vyčerpání, problémy stáří

+ Aktivizuje metabolismus všech buněk a urychluje regeneraci organismu                         
+ Ničí choroboplodné zárodky při chronických infekcích, včetně nitrobuněčných       

 

Medicína jde kupředu mílovými kroky, jak se vám líbí tato metoda – léčba ozonem? Jste spíše pro konzervativní léčbu, nebo hledáte v medicíně novinky?

Reklama