Bojujte s námi proti rakovině prsu

Pochod proti rakovině prsu již tuto sobotu! 

Rakovina prsu. Nemoc, na kterou zemře v České republice každých pět hodin jedna žena. Statistiky neznají slitování a hovoří jasně. Je ale takové vysoké číslo nutností? Samozřejmě, že není. Prevence, včasná diagnostika a léčení započaté v prvním stádiu nemoci dovedou řadu žen k úplnému vyléčení. Je však třeba, aby ženy měly možnost dozvědět se o způsobech prevence a nebály se o této nemoci hovořit.

Ženy se často bojí vůbec jít na preventivní prohlídku, aby se nedozvěděly, že zrovna je rakovina prsu potkala. Ale tak se nemoci rozhodně nedá předejít. Právě časové hledisko je v případě rakoviny prsu velice důležité. Jednou z aktivit, která se na osvětu a prevenci v oblasti tohoto onemocnění zaměřuje, je charitativní projekt Avon proti rakovině prsu, který u nás běží již od roku 1998. Z jeho konta jsou hrazeny příspěvky na mamografická vyšetření, bezplatná poradenská telefonní linka, rekondiční pobyty či edukační materiály.

Význam osvěty a prevence si uvědomují také herci Linda Rybová a David Prachař, kteří se v letošním roce stali tvářemi projektu. Ke své roli uvádějí: „Život nám byl dán jako dar a naším úkolem je se o něj starat a chránit ho i pro naše děti. Můžeme-li některým onemocněním předejít, učiňme tak, a pamatujme na to, že zítra může být pozdě. Proto jsme se připojili ke kampani Avon proti rakovině prsu. Znamená to pro nás, že můžeme pomoci dobré věci.“

Pokud chcete podpořit ženy v boji proti této zákeřné nemoci a přispět na konto boje proti rakovině prsu, přijďte v sobotu 10. června za pět minut dvanáct, tj. v 11:55 hodin, na Letenskou pláň v Praze ke kyvadlu. Odstartuje zde již 6. ročník Avon Pochodu. Cílem jsou Žluté lázně, kde na všechny účastníky čeká bohatý kulturní program, jehož se umělci jako Monika Absolonová, Lucie Bílá, David Kraus či Pavel Šporcl účastní zdarma. Mezi pochodujícími budou samozřejmě i Linda Rybová a David Prachař. Vstupenkou na Pochod je zakoupení trička či kšiltovky v hodnotě 300 Kč. Nejen z příspěvků účastníků pochodu, ale i pilnou prací v průběhu celého roku byla na loňském ročníku Pochodu Avonem předána na aktivity boje s rakovinou prsu částka 5 000 000 Kč. Letos se bude předávat dokonce 5,5 milionu korun.

Více informací se dozvíte na webových stránkách www.brantese.cz či www.stojimpritobe.cz.

 

Reklama