5b0e7167d9e8aobrazek.jpg
S větrací jednotkou KORASMART se budete moci doma volně nadechnout. Zajistí dokonalé větrání místnosti bez vnikání pylů nebo prachu. Na obrázku KORASMART 1400 s programovatelným nastavením a regulací vlhkosti vzduchu.

Zasíťování je levné

V běžných obchodech se můžete setkat s takzvanými síťkami proti pylu. Ty jsou nejčastěji vyráběny z netkané textilie, která vytvoří clonu mezi vámi a okolním světem. Výrobci těchto sítí slibují, že při správné instalaci budete moci i dál běžně větrat, a přitom vás bude chránit nejen proti pylům, ale také proti hmyzu. Jejich instalace je velmi jednoduchá, některé z nich připevníte pomocí suchého zipu, a také pořizovací cena v řádech stokorun leckoho potěší. Nedostatkem tohoto řešení je ale estetická stránka – netkaná tkanina ani jiné textilie nepůsobí v okně dvakrát elegantně a není 100% účinná. Může se stát, že zadrží pouze hrubší pylová zrna.
Vedle těch nejjednodušších a také nejlevnějších typů sítí ale najdete také modernější řešení zasíťování. Nabídka je široká a obsahuje pevné, rolovací a posuvné sítě pro okna i dveře. Tyto typy sítí jsou instalovány buďto v samostatném rámu před okno, nebo, v případě roletových systémů, v úložném boxu nad okenní rám. Taková řešení ale už stojí v řádech tisícikorun u každého okna.

Lokální větrací jednotka přivádí vzduch přes filtr

Moderním způsobem větrání je výměna vzduchu pomocí lokálních větracích jednotek. V čem takové řešení spočívá? „Větrací jednotka KORASMART s rekuperací tepla přivádí dostatečné množství čerstvého a, nejen pro alergiky, čistého a filtrovaného vzduchu do místnosti a odvádí ten vydýchaný z domácnosti ven.“ Filtrace eliminuje nejen pyly, ale také prachové částice poletující ve venkovním prostředí, vysvětluje produktový specialista Ondřej Číž. 

Investice do větrací jednotky je vyšší, než nákup síťoviny. Lokální větrací jednotka ale zajistí větrání a filtraci vzduchu v celé místnosti. Levnější větrací jednotku bez rekuperace tepla, jakou je například KORAVENT pořídíte už za 10 825 Kč. Cena dražších jednotek s rekuperací tepla již od 17 tisíc korun. 
5b0e717a8340aobrazek.jpg

KORASMART  TUBE 2400 a 2400E

Kvalitu vzduchu v chytré domácnosti hlídá nástěnná větrací jednotka s rekuperací, kterou je možné ovládat přes aplikaci na tabletu nebo mobilním telefonu.  Výměnné filtry zachycují prach a pyl, čímž snižují možnost vzniku alergií.  Jednotka dále redukuje vlhkost a tím zamezuje tvorbě plísní, která vzniká při nedostatečném větrání.  Po spuštění se ventilátor uvnitř jednotky otáčí směrem z interiéru do exteriéru, díky čemuž odváděný znečištěný vzduch nabíjí tepelný výměník. Zhruba po minutě se směr rotace otáčí zpět a chladný přiváděný vzduch odebírá naakumulované teplo z výměníku.  Cena zařízení je od 22 705 Kč vč. DPH.  Více na www.korado.cz

5b0e71924a421obrazek.jpg
Inteligentní Sensobox KORADO
rozpozná zvýšenou koncentraci oxidu uhličitého v domácnosti. Nadlimitní obsah škodlivých látek může navozovat ospalost, únavu, nekvalitní spánek nebo bolesti hlavy. Jakmile dojde k překročení hodnot, senzor automaticky aktivuje větrací jednotku KORAVENT 100. Ta následně zvýší svůj vzduchový výkon a tím sníží koncentraci škodlivých látek v místnosti.  Zařízení má snadnou instalaci, která zabere zhruba dvě hodiny času. Cena za Sensobox je 11 340 Kč, cena za Koravent 10 820 Kč vč. DPH. Více na www.korado.cz

Větrací jednotka KORAVENT zajistí automatické větrání bez pylů nebo prachu ve dne i v noci. Větrací jednotky snižují ztráty tepla díky řízenému větrání. Nehrozí tak nejen kontakt s alergeny, ale také se pomůže s problémy s vlhkostí nebo hlukem z ulice. Výkon jednotky a čas větrání navíc jednoduše naprogramujete. Větrací jednotku KORAVENT pořídíte od 10 825 Kč. Více na www.korado.cz