648ac85fc3ff9obrazek.png

Vědci zkoumají omega-3 mastné kyseliny a jejich přínos pro lidský organizmus přes 50 let. Za tu dobu došli k tomu, že dvě nejdůležitější kyselina eikosapentaenová (EPA) a dokosahexaenová (DHA) hrají klíčovou roli v celé řadě procesů. Přispívají ke zdraví srdce, mozku a očí. Mají také vliv na snížení triglyceridů v krvi či udržení normálního krevního tlaku. Tím mohou následně ovlivnit také správnou funkci mnoha dalších orgánů i celkové zdraví. Jejich nedostatek může přispívat ke vzniku celé řady civilizačních chorob. I když si naše tělo spoustu důležitých látek dokáže vyrobit samo, u omega 3 mastné kyseliny je plně závislé na tom, kolik mu jich dodáme ve stravě. A v tom je háček. Abychom si zajistili dostatečný příjem těchto látek, museli bychom jíst minimálně dvakrát týdně tučnou rybu. Jenže většina z nás má šupináče na talíři sotva párkrát do roka.

Vsaďte na doplňky stravy, ale čtěte pečlivě složení

648ac9270caf2obrazek.pngNaštěstí existuje poměrně jednoduché řešení, kterým jsou doplňky stravy. Ovšem při jejich pořízení byste měli být obezřetní. Existují mezi nimi totiž velké rozdíly v množství obsažených látek. K dostání jsou jak produkty s 30%, tak také s 90% koncentrací cenných omega 3 kyselin. Pro vaše zdraví i peněženku jsou výhodnější ty kvalitnější. Zvolíte-li ty s vysokým obsahem EPA a DHA, bude vám stačit jedna kapsle denně. V případě doplňku stravy Naturevia Omega 3 One-a-Day obsahuje jedna jeho kapsle minimálně 700 mg omega 3 mastných kyselin, což je 2x více EPA a DHA oproti běžným přípravkům s rybím olejem. Takže vám plně postačí a budete mít potřebnou denní dávku plně pokrytou.

Pamatujte na děti

648ac8b14e5f2blobid0.pngOmega 3 mastné kyseliny jsou nezbytně důležité i pro vaše potomky a to už v prenatálním období. Jejich význam po narození dítěte ještě vzroste. Vědecké studie totiž prokázaly, že během prvních šesti let dětský mozek zčtyřnásobí svůj objem a dosáhne tak 90 % velikosti v dospělosti. Navíc dětský mozek je asi z 60 % tvořen tuků a většina z nich jsou omega 3 mastné kyseliny. Právě ony také napomáhají při tvorbě nových mozkových buněk. Jejich přínosy jsou však daleko větší. Podporují rovněž správnou činnost mozku a nervové soustavy. Ovlivňují tak soustředění, pozornost a schopnost se učit. Naštěstí dnes už existují chutnější varianty než rybí olej. Například doplněk stravy Naturevia Omega 3 Smart Kids má podobu želé s ovocnou příchutí. Jeden kousek želé obsahuje 360 mg omega 3 a má pouze přírodní složky. Je tedy zcela bez cukru, bez chemických přísad a zcela bez rybí pachuti. Díky unikátní výrobní technologii se z želé omega 3 uvolňují v podobě emulze mikroskopických kapiček oleje, což je stejné, jako když je přirozeně přijímáme při konzumaci ryb. Jsou proto mnohem lépe vstřebatelné než z jiných doplňků stravy.

Od dětství po stáří

Omega 3 potřebujeme po celý život. Na začátku, aby se vše správně vyvinulo, potom při růstu a dále pro udržení zdraví všech důležitých orgánů. To platí i ve stáří, kdy přispívají k udržení bystré mysli. Takže zapomínat na jejich dostatečný přísun byste nikdy neměli.

Reklama