Boj s úřady je jedno z nejvděčnějších témat vůbec. Pořád aktuální, kdykoli potřebujete něco vyřídit, zjišťujete, že i když se jedná o sebemenší blbinu, nepůjde to tak jednoduše a na všechno musíte mít navíc vyplněný správný formulář.

Ze všeho nejhorší je ale pořád ještě jednání s úředníky, kteří moc dobře vědí, že bez nich se můžete stavět na hlavu, ale je vám to platné jako zmrzlému zimník. Oni jsou Páni Papírů a dávají vám to pěkně sežrat.

Pochopitelně takoví nejsou všichni. Čas od času se stane, že přijdete a očekáváte nějakou hroznou torturu a místo toho narazíte na přívětivého človíčka, který vám nejen dobře poradí, ale ještě vyplní papíry za vás! Kolikrát se ale stane toto a kolikrát vás úředníci otráví jak hadí zub? Padesát na padesát to zřejmě nebude.

A tak mi dnes pište, jak s úředníky bojujete vy. Co se vám stalo a zda máte pocit, že se služby na úřadech zlepšují? Třeba mne překvapíte samými pozitivními příběhy!

A teď ke druhé půlce tématu. Co mobilní a internetové služby? Začali jste využívat moderních technologií, abyste se vyhnuli styku s ne vždy příjemnými úředníky a hlavně se zbavili těch nekonečných front, které v bankách denně jsou?

A věříte internetu a transakcím přes něj prováděným? Vzpomeňme na nedávný případ, kdy se kdosi pokoušel (a úspěšně) nabourat do účtů České spořitelny... Ale okrást vás můžou i na ulici...

Napište mi o tom, jak a odkdy používáte internetové bankovnictví? Měli jste problémy s ovládnutím zacházení? Ztrácíte pořád čísla a hesla, kterými se k účtům přihlašujete, tak jako já? Já pravidelně jednou do roka něco zapomenu. Nějaké číslo, nějaký PIN, ztratím papír, bez kterého nemůžu nic dělat... Zkrátka pohroma. A nakonec mi nejde podpis podle vzoru a můžu se jít klouzat.

Tak mi napište, jak je to s vámi!:)

Boj s úřední hydrou

Jaké máte zkušenosti s úřady?
Pociťujete zlepšení služeb?
Nebo je to stále stejně hrozné?
Chodíte ještě na poštu?
Měly jste nějaký konflikt s úředníkem?
Jak snášíte byrokracii? Jaké máte zkušenosti s úřadováním přes internet?

Napište mi na adresu redakce@zena-in.cz
nejlepší příspěvek ocením


 
Reklama