„Bojuj a zvítězíš v zápase s rakovinou prsu.“ Tento slogan charakterizuje novou mediální kampaň společnosti Avon Cosmetics, která vyzývá všechny ženy k aktivní péči o vlastní zdraví. Vždyť každá žena může nad tímto zákeřným onemocnění zvítězit, pokud nehodí ručník do pomyslného ringu, a bude s ním bojovat.

Cílem kampaně je přesvědčit ženy, aby nepodceňovaly nebezpečí rakovinou prsu, nezanedbávaly pravidelné návštěvy preventivních vyšetření, a především upozorňuje na skutečnost, že pouze prevencí je možné odhalit a léčit rakovinu prsu včas.

Máte podezření, že s vašimi prsy není něco v pořádku? Nevíte, kde získat víc informací o rakovině prsu, o jejích projevech a o možnostech prevence? Pro tyto případy zde existuje řešení v podobě Avon Linky proti rakovině prsu na bezplatném telefonním čísle 800 180 880. 

Téměř 11 tisíc hovorů (přesně 10 064) zaznamenaly v loňském roce operátorky na této lince a 7996 volajících požádalo o radu či pomoc.

Potěšujícím faktem je, že se podařilo razantně snížit počet zbytečných hovorů. Linka byla v provozu 260 dní a denně pomohla přibližně 31 volajícím. Nejvíce volání zaznamenaly její operátorky v měsíci září a nejčastěji Avon Linku proti rakovině prsu volali zájemci o radu ve věku od 30 do 44 let. Své dotazy týkající se prevence rakoviny prsu vzneslo 171 mužů. Možnosti pohovořit si na lince s psychologem využilo 278 volajících. V rámci projektu Ženy ženám bylo z Avon Linky na žádost volajících zasláno poštou 3499 poukazů s finančním příspěvkem na mamografické vyšetření prsů.

Společnost Avon Cosmetics sponzoruje bezplatnou Avon Linku proti rakovině prsu již sedmým rokem, jen v loňském roce věnovala na její provoz 750000 Kč. Od 1. března 2004 zajišťuje její provoz pacientské sdružení Mamma HELP. Na bezplatné telefonní lince 800 180 880 mohou zájemci anonymně požádat o pomoc každý všední den od 9.00 do 19.00 hodin. Hovory vyřizují zkušené laické terapeutky z řad bývalých onkologických pacientek. Dotazy odborného rázu je možné konzultovat ve středu od 16.00 do 19.00 hodin s onkology a v pátek od 16.00 do 19.00 hodin s psychology.

 

 

Reklama