„Bojuj a zvítězíš v zápase s rakovinou prsu.“ Tento slogan charakterizuje novou mediální kampaň společnosti Avon Cosmetics, která vyzývá všechny ženy k aktivní péči o vlastní zdraví. Vždyť každá žena může nad tímto zákeřným onemocnění zvítězit, pokud nehodí ručník do pomyslného ringu a bude s ním bojovat. Cílem kampaně je přesvědčit ženy, aby nepodceňovaly nebezpečí rakovinou prsu, nezanedbávaly pravidelné návštěvy preventivních vyšetření, a především upozorňuje na skutečnost, že pouze prevencí je možné odhalit a léčit rakovinu prsu včas.

Máte podezření, že s vašimi prsy není něco v pořádku? Nevíte, kde získat víc informací o rakovině prsu, o jejích projevech a o možnostech prevence? Pro tyto případy zde existuje řešení v podobě Avon Linky proti rakovině prsu na bezplatném telefonním čísle 800 180 880. 

Téměř 11 tisíc hovorů (přesně 10 064) zaznamenaly v loňském roce operátorky na této lince a 7 996 volajících požádalo o radu či pomoc. Potěšujícím faktem je, že se podařilo razantně snížit počet zbytečných hovorů. Linka byla v provozu 260 dní a denně pomohla přibližně 31 volajícím. Nejvíce volání zaznamenaly její operátorky v měsíci září a nejčastěji Avon Linku proti rakovině prsu volali zájemci o radu ve věku od 30 do 44 let. Své dotazy týkající se prevence rakoviny prsu vzneslo 171 mužů. Možnosti pohovořit si na lince s psychologem využilo 278 volajících. V rámci projektu Ženy ženám bylo z Avon Linky na žádost volajících zasláno poštou 3 499 poukazů s finančním příspěvkem na mamografické vyšetření prsů.

Společnost Avon Cosmetics sponzoruje bezplatnou Avon Linku proti rakovině prsu již sedmým rokem, jen v loňském roce věnovala na její provoz 750 000 Kč. Od 1. března 2004 zajišťuje její provoz pacientské sdružení Mamma HELP. Na bezplatné telefonní lince 800 180 880 mohou zájemci anonymně požádat o pomoc každý všední den od 9.00 do 19.00 hodin. Hovory vyřizují zkušené laické terapeutky z řad bývalých onkologických pacientek. Dotazy odborného rázu je možné konzultovat ve středu od 16.00 do 19.00 hodin s onkology a v pátek od 16.00 do 19.00 hodin s psychology.

Více informací najdete na stránkách www.zdravaprsa.cz

 

Reklama