woman

Můj odchod z domova nebylo žádné drama. Nemusel jsem před rodiči utíkat na ulici, nikdy jsme se s našima vlastně moc nehádali. Na konkrétní detaily odchodu si vlastně ani moc nepamatuji. Na co si ale pamatuji, byl můj pobyt první samostatný pobyt v Praze…

Začala jsem tehdy studovat vysokou školu, a protože jsem měli cvičení někdy i od sedmi hodin, začala jsem přebývat v pražském bytě, kde jsme předtím, než jsme se odstěhovali na vesnici, bydleli.

Byt to byl pro jednoho člověka až moc velký, ale to by mi vadit nemuselo. Horší to bylo s topením. Byt se nijak zvlášť neudržoval, čas od času v něm někdo přebýval, a pak jsem se tam zabydlela já. Tedy, zabydlela, to je silné slovo. Jezdila jsem tam jen přespávat, byla tam totiž hrozná zima.

V bytě byly staré plynové vafky, ke kterým jsem se párkrát snažila připlížit se zapálenou špejlí, že je rozchodím. Měla jsem z nich od malička respekt. Stále jsem si pamatovala, co se může stát, když utíká v domě plyn. Tolikrát se mi už zdálo o výbuchu domu... a nikdy to nebyl ten sousedovic dům, ale ten náš!

Těchto bojových cvičení s otevřeným ohněm jsem absolvovala několik, ale bez úspěchu. Vzdala jsem to!

Místo toho jsem se spoléhala na teplou duchnu, čepici, mikinu, tepláky a elektrický fukar, který jsem si před spaním namířila k nohám, abych naakumulovala nějaké teplo, alespoň než se mi povedlo usnout. A ty rána. To vám ani nemusím popisovat. S rampouchem u nosu jsem v pět ráno vstala, letěla do koupelny a promrzlá utíkala na metro. Tak to nějakou dobu trvalo, než přišel zázračný pan plynař a ukončil moje trápení. Do obýváku a kuchyně přibyly pro mě tehdy zázračné nové vafky, které topily přesně tak, jak jsem jim přikázala.

Byla to tehdy taková změna, že jsem se z toho radovala snad půl roku!


A jaký byl ten váš odchod z domova? Rodiče plakali, vy jste se radovali? Nebo naopak?

Pište, dnešní téma je váš odchod z domova...

  • Kdy jste odešli z domova?
  • Měli jste dojem, že už je čas opustit rodné hnízdo a začít samostatně?
  • Byl váš odchod provázen spory s rodiči?
  • Vyhodili vás?
  • Vrátili jste se na nějaký čas zpátky?
  • Jak váš odchod nesli rodiče?
  • Pokud byste měli tu možnost, změnili byste něco na vašem odchodu z domova?
  • Máte strach z toho, až vás opustí vaše děti?

Pište na redakce@zena-in.cz

Předmět: Odchod

Jeden z vašich příspěvků odměním hezkou sadou dekorativní kosmetiky, která obsahuje řasenku, make-up, lesk na rty a dva laky na nehty.

oschody

 

Reklama