Zajímavou úvahu na téma Ukrajina nám poslala čtenářka s nickem Maryene a ptá se nás: Myslíte si, že situace na Ukrajině se nás netýká?

Hezký den :)  Jakmile ráno otevřu oči, nejdříve mě zajímá, jak je venku. Ještě napůl jedno oko zavřené se ptám manžela při vytahování rolety „Jak je tam?“

Potom přijdou na řadu další neméně důležitá rozhodnutí. Co si vezmu na sebe, co budu vařit, musím zavolat dětem, co nakoupit.... Naše všední starosti. Všední, ale můžeme si jich velmi považovat. Protože někde kousek dál od nás, pár kilometrů, řeší mámy úplně jiné starosti. Starosti o existenci, o život, o budoucnost svých dětí. Na Ukrajině řádí válka. 

A já si připomínám scénky ze svého dětství, kdy nás válkou, tou třetí světovou, opravdu strašili. Běhali jsme v pláštěnkách a zkoušeli plynové masky (já jsem se jí hrozně bála), nacvičovali jsme s paní učitelkou útěk do krytu a já si říkala,“ Kde je teď moje maminka?“ 

Někteří si myslí, že situace na Ukrajině se nás netýká. Ale je to tak doopravdy? Co si o tom myslíte, milé ženy-in?

Když se ovšem ohlédneme do minulosti, určitě bychom našli shodné souvislosti se současnou krizí na Ukrajině. Lidstvo se ale ani v současné pokrokové době z minulosti nepoučilo. Některá média nás dokonce opět straší třetí světovou válkou. Toho, aby některý blázen zmáčknul to „červené tlačítko“ , toho se opravdu začínám obávat.

Jaderných hlavic je už tolik na obou stranách, že by z naší krásné planety nezbylo nic. A tak si přeji, stejně jako některé z adeptek bojujících o korunku královny krásy, to zdánlivě slaboduché „SVĚTOVÝ MÍR“. 

Maryene

Milá Maryene, nechtěla bych patřit k lidem, kteří strkají hlavu do písku, ale ani k těm, kteří malují čerta na zeď. Ano, když to domyslíme do důsledků, musíme se obávat hrozby. Ukrajina je opravdu velmi blízko a Putin nemá skrupule.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama