Víte všechno o rakovině prsu? Chystáme pro vás seriál článků! V naší zemi každým rokem onemocní rakovinou prsu více než 5 500 žen, to je zhruba každá osmá až desátá z nás. I proto jsme se rozhodli, že se tomuto tématu budeme více věnovat.

Vloni v prosinci provedla naše redakce mezi vámi, čtenářkami www.zena-in.cz, výzkum o rakovině prsu. A jak je vidět, téma vás zaujalo, odpovědělo nám téměř tisíc z vás. Za všechny odpovědi, nápady a návrhy moc děkujeme!

breast

Podle vašich odpovědí si více než polovina myslí, že se vás toto onemocnění může v budoucnu týkat, a skoro třetina má v rodině někoho, kdo prošel rakovinou prsu nebo rakovinou pohlavních orgánů. Je moc dobré, že si uvědomujete, jak důležitá je prevence, mamografická i další vyšetření, tím spíš, když patříte do rizikové skupiny těch, kdo mají nemoc ve své rodině. A také nás potěšilo, že vám není lhostejný osud ostatních lidí a nemocným s rakovinou pomáháte. Horší už je to s prevencí - například samovyšetření prsou si pravidelně dělá jen 31 procent z vás.

Nyní v únoru spustíme velký redakční projekt. V rubrice Zdraví chystáme seriál článků na téma rakoviny prsu a její prevence. Budeme se věnovat tomu, proč rakovina vzniká, jaké jsou možnosti léčby, jaké druhy nádorů v prsou vůbec existují nebo co vše se dá udělat pro prevenci a jaká existují vyšetření. Mimo to si budete moci přečíst také rozhovory s odborníky a příběhy žen, které rakovinu prsu prodělaly.

Obracíme se také na vás s prosbou o vaše příběhy - pokud jste se s touto zákeřnou nemocí setkaly - buď osobně, nebo onemocněla nějaká vaše blízká osoba, abyste nám o tom napsaly. Na toto téma bude příští článek. Za vaše příběhy vás rádi odměníme a budeme je publikovat. Chceme se tématu „Zdravá prsa“ věnovat opravdu intenzivně a budeme rádi, když se do něj aktivně zapojíte i vy se svými zkušenostmi.

Důležité odkazy:

Redakční tip:

Speciální životní pojištění pro ženy pro případ onemocnění rakovinou prsu

Pro ženy, které si chtějí být jisté, že se o svou rodinu dokážou postarat i v tak složité situaci, jakou je léčba rakoviny prsu či pohlavních orgánů, nový projekt www.foryou.cz nabízí stejnojmenné pojištění.

Pojistné je dle věku ženy odstupňováno v rozpětí 200 až 300 Kč měsíčně, přičemž pojistná částka je stanovená na 750 000 Kč. K nároku na její vyplacení dochází stanovením lékařské diagnózy. Jedním z hlavních rysů této nabídky je naprostá diskrétnost - od sjednání, které lze během pár minut učinit online a nevyžaduje ani zdravotní dokumentaci či lékařskou prohlídku, až po výplatu v případě pojistné události.

ING Pojišťovna spustila unikátní projekt For You, který pod patronátem Lucie Bílé podporuje ženy v boji proti rakovině prsu a pohlavních orgánů. Hlavní platformou projektu jsou interaktivní stránky www.foryou.cz, které přinášejí informace o prevenci a léčbě této nemoci a zároveň ženám nabízejí fórum pro výměnu zkušeností. Ženy tak mohou v rámci této komunity diskutovat své problémy mezi sebou, mají ale i možnost poradit se s lékaři a psychology.

Projekt For You jim dále nabízí pojištění pro případ diagnózy rakoviny prsu a pohlavních orgánů a k tomu zcela jedinečné asistenční služby. V neposlední řadě je důležitým rozměrem tohoto projektu i podpora neziskových aktivit.

Čtěte také:

Reklama