m

Co by bylo babí léto bez oranžové? Nejen příroda se do ní brzy oblékne. Není žádným tajemstvím, že právě tato příjemně teplá barva bude hlavní barvou módní sezony. Oranžová je optimistická a zároveň velice šik. Má mnoho odstínů a skvěle se kombinuje s ostatními barvami podzimní palety. Vyzkoušejte ji i vy.

Shodly jsme se na tom, že oranžová k podzimu prostě patří, ale v našich obchodech je jí žalostně málo. Jako by se jí nákupčí báli. A to se netýká jen módy, ale i dekorativní kosmetiky, jak mi potvrdila Anai. Oranžové stíny, rtěnky a laky abyste pohledaly.

Vyhýbáte se jí i vy?

Možná ano. Oranžová totiž nesluší každému. Je to tím, že ženy v Česku mají většinou chladný tón pleti a ten si s oranžovou moc nerozumí. Vypadá vedle ní šedivě a tak trochu špinavě.

Tato barva sluší především zrzkám a ženám severského typu.

Ale ani vy ostatní se jí nemusíte vzdávat.

Existuje snadné řešení.

Pokud máte oranžovou ráda a nejste zrovna jarní nebo podzimní typ s alabastrovou pletí, zkuste oranžovou ve vzorech, na doplňcích, nebo na sukních a kalhotách, prostě dál od obličeje. Nebo vybírejte odstíny, které jsou spíš zemité a tlumené.

S jakými barvami můžeme oranžovou kombinovat?

Jak již bylo napsáno, se všemi tóny podzimní palety: S hnědou, olivovou, khaki, fialovou, bordovou, či žlutou.

Neutrální barvy jako je bílá, černá, nebo šedá rozhodně nic nezkazí, naopak. Nechají této živé barvě dobře vyniknout.

Ale výborně vypadá v kombinaci s královskou modří, nebo s tyrkysovou. A jen ty nejodvážnější si troufnou na kombinaci s růžovou a červenou.

Podívejte se do fotogalerie a zkuste si vybrat.

Foto: www.vogue.com, Facebook Mango a Zara

Čtěte také:

Reklama