Při nachlazení a chřipce dochází obvykle k zánětlivému posti­žení a otoku sliznic horních cest dýchacích. Později tento zá­nět může přejít na průdušky (bronchitida), případně na plicní sklípky (zápal plic). Onemocnění může být způsobeno jak bakteriemi, tak viry. Zatímco u bakteriální infekce se uplatňují antibiotika, u virové infekce je léčba zaměřena na zmírnění příznaků nemoci. Při běžných, nekomplikovaných infekcích si často vystačíme se samoléčbou. Vedle režimových opat­ření (klid na lůžku, dostatek tekutin, zvlhčování vzduchu…) mohou pomoci volně prodejné léky, například s obsahem rostlinných extraktů. Některé prokazatelně zkracují dobu pří­znaků nemoci nebo působí proti virům. S výběrem vám jistě ochotně poradí lékárník nebo lékař.
5f2bdbd7a923dobrazek.png
Kdy navštívit lékaře?

5f2bdbea539f5obrazek.pngI běžná rýma se může zkomplikovat bakteriální infekcí. U ne­mocného se může objevit zánět vedlejších dutin, zánět plic i další komplikace. Podezření na bakteriální infekci by měly vzbudit: nelepšící se stav, přetrvávající horečky, zhoršující se dýchací obtíže a žlutozelený hlen při vykašlávání a smrkání. Lékař pak rozhodne o případném podání antibiotik. Nicméně 90 procent běžných infekcí dýchacích cest je způsobeno viry. Virové infekce se neléčí antibiotiky – ta na viry neúčinkují.

Kaloba

Obsahuje patentovaný extrakt z kořene jihoafrické pelargonie. Užívá se ke zmírnění příznaků při akutním zánětu průdušek, který se může projevovat suchým dráždivým nebo vlhkým kašlem s obtížným vykašláváním a může být provázen zvýše­nou teplotou, rýmou a škrábáním v krku. Lék zmírňuje příznaky nemoci, pomáhá odstraňovat hlen z dýchacích cest a podle klinických studiích též zkracuje dobu pracovní neschopnosti.

Sinupret

Obsahuje výtažek z černého bezu, hořce žlutého, sporýše lékařského, šťovíku a prvosenky. Lék je vhodný při léčbě na­chlazení, rýmy a zánětu dutin. Rozpouští hlen v dýchacích cestách, uvolňuje nos, ulevuje od bolestí hlavy a podporuje účinek antibiotik. A co víc, u dětí, které ještě neumí pořádně smrkat, pomůže „aby rýma vytekla“ a nezpůsobila další kom­plikace.

Engystol

Obsahuje tolitu lékařskou. Používá se ke zmírnění a délky trvání příznaků u virových infekcí, při nachlazení a chřipce a též preventivně k podpoře imunitního systému. Mohou jej použí­vat již děti od 1. dne věku.
Kaloba perorální kapky a Sinupret obalené tablety jsou léky k vnitřnímu užití. Engystol je homeopatický lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. K dostání v lékárně.

Více na KALOBA.CZ
5f2bdc7bac6a4obrazek.png

KALOBA® perorální kapky, Kaloba® 20 mg tablety a Kaloba® 20 mg/7,5 ml sirup jsou léky k vnitřnímu užití s obsahem patentovaného extraktu EPs® 7630 z kořene jihoafrické pelargónie Pelargonium sidoides. Před použitím si pozorně přečtěte příbalový leták.

Reklama