Rozchody rodičů nebývají vždy snadné a často spolu svedou nemilosrdnou bitvu o děti. To v případě Agáty (28) neplatilo. Jí po rozchodu s manželem zůstalo dítě, které vlastně ani není její. Tedy alespoň biologicky a právně ne.

Před rokem se její manžel rozhodl odejít ke své milence. Jenže ta pro jeho závazek v podobě pětiletého syna Tadeáše neměla pochopení. Ten proto zůstal se svou maminkou, která jí ve skutečnosti vlastně vůbec není. „Je to tak. S Otou jsme se poznali pár týdnů poté, co mu zemřela žena. Na rakovinu. To spolu už ale měli ani ne půlročního chlapečka, o kterého se staral. A já k němu v té době nastoupila jako Tadeáškova chůva, aby mohl chodit do práce. Časem náš pracovní vztah přerostl v partnerský a my se vzali,“ vypráví Agáta.

dítě

Všichni tři měli stejné jméno, a tak jí už nějak nedošlo, že by měla zažádat také o osvojení nevlastního syna. Aby se stala jeho matkou i podle práva. Přesně to se jí totiž po rozchodu vymstilo. „Jsme s Otou pořád ještě manželé a on mi Tadeáška milostivě nechal. Zatím. Jsem za to neuvěřitelně ráda, protože syna po těch letech miluji jako svého vlastního. Jenže… Celou domácnost teď táhnu sama. On mi na nic nepřidá ani korunu, a to ani na své dítě! Tvrdí, že teď prostě s penězi nevychází a jestli to nezvládám, o syna se postará sám. Blafuje, ta jeho by ho poslala někam, ale co můžu dělat?“ přiznává Agáta, kterou má manžel v hrsti.

Dobře ví, že o Tadeáška přijít nechci, tak toho patřičně využívá. No a já jsem v podstatě bezbranná. Nemůžu se soudit ani o syna, ani o výživné. Teď jen doufám, že o něj časem nepřijdu úplně. Jakmile totiž jeho vlastní otec projeví zájem vychovávat ho, mohu rovnou zapomenout byť jen na střídavou péči. Celé je to hrozně nespravedlivé. Ale uznávám, že si za to vlastně můžu sama. Až moc jsem se spoléhala, že nám to s Otou vyjde,“ dodává Agáta.

Čtěte také:

Reklama