V porodnici mi dali cizí dítě

Vrátila jsem se z porodnice a hned jsem měla pocit, že je něco špatně," vzpomíná Dáša. Porod proběhl v pořádku, byl docela bezproblémový, zato doma na Dášu čekalo nemilé překvapení. Ruda slíbil, že najde nový byt a tam budou vychovávat jejich malého Davídka bez tchyně. Jenže tchyně jim připravila překvapení: novou velkou ložnici.

Jakmile mě povýší, přestěhujeme se," slíbil Dáše Ruda. Věřila mu. Ne že by měla s tchyní špatný vztah, jen zkrátka chtěla mít svou vlastní rodinu.

To ale nebylo jediné, co Dášu po návratu z porodnice rozhodilo. Začala mít pocit, že Davídek není její dítě - že jí ho museli v porodnici vyměnit. Přišlo jí, že dítě, které tam hned po porodu svírala, mělo mnohem víc vlásků a bylo daleko menší. Ruda o tom ale nechtěl ani slyšet.

V porodnici mi dali cizí dítě

Vše došlo tak daleko, že Dáša nezvládala Davídka kojit a dostala bolestivý zánět. Psychické potíže na sebe nenechaly dlouho čekat, a tak ji Ruda odvedl k psychologovi, který Dášu vyšetřil a diagnostikoval jí laktační psychózu. Vysvětlil Rudovi, že to může vést až k depresím, a že by Dáša měla být hlavně v klidu. Ruda si to vyložil po svém a postavil mezi Dášou a okolním světem hráz z prášků a dozoru tchyně.

V porodnici mi dali cizí dítě

Když Rudu v práci povýšili, ze stěhování zase sešlo: „Přece se ve tvém stavu nebudeme stěhovat?"

Jak dlouho něco takového mohla Dáša vydržet? A k tomu s tím stálým pocitem nejistoty, že Davídek je někde v jiné rodině a ona vychovává docela cizí dítě? Přestala brát prášky a začala pátrat na vlastní pěst...

Jaký výsledek mělo Dášino pátrání a jak dopadlo její vysazení léků, to se dozvíte dnes večer (ve čtvrtek 13. srpna 2009 ve 20.05 hodin) na TV Barrandov v pořadu Ako som prežil - To dieťa nie je moje!

Séria dvanástich hraných filmov inšpirovaných skutočnými udalosťami, ktoré tragicky zasiahli do súkromia viacerých ľudí. Prežité hraničné situácie a chvíle, ktoré sa nedajú vrátiť späť, sú previerkou statočnosti hrdinov. Ich príkladná ľudskosť môže byť inšpiráciou pre nás ostatných... Slovenský seriál TV Joj (2009). V príbehu To dieťa nie je moje hrajú: Helena Krajčiová, Vladimír Kobielsky, Táňa Radeva a ďalší. Réžia: Róbert Šveda.

Fotografie: Archiv TV Barrandov

Vyhrajte set-top box!

TV BarrandovMy jsme pro vás připravili s TV Barrandov letní soutěž s pořadem Ako som prežil - sledujte tento poutavý pořad každý čtvrtek od 20.05 na TV Barrandov a přijďte potom odpovědět na naši soutěžní otázku, na níž se odpověď dozvíte právě v odvysílaném dílu. Přesný čas vysílání se může v průběhu soutěže měnit.

Pokud budete mít na konci soutěže všechny odpovědi správné, máte šanci vyhrát jeden ze tří set-top boxů, nebo některý z dalších dárkových balíčků od TV Barrandov!

Minulé díly

Zpověď: Kvůli synovi jsme na dlažbě...
Tvrdí, že není pedofil. Mám mu věřit?
Jdi na potrat a nech mě!
Martin je v pohodě, modřiny mám z práce. Vážně...
Smrt, nebo dítě? Těžká volba...
Před rokem jsem přišla o syna

Jaký jste měla pocit, když jste se vrátila z porodnice? Znáte nějakou matku, které se stalo něco podobného? Napadlo vás někdy, že vám mohli v porodnici dítě vyměnit? Vydržela byste s partnerem, který by se za vás v podobné situaci nepostavil?