Mamince Jitky je 60 let a je už nějaký ten rok sama. Sama mnohokrát mluvila o tom, že není spokojená a ráda by si někoho našla. Zaregistrovala se proto na seznamce, ale žádný vztah z toho nikdy nebyl. Jitka už si zvykla, že randí, ale vztah dlouho nevydrží, takže když jí maminka řekla, že má vedle sebe konečně někoho, s kým se cítí dobře, nebrala to moc vážně.

63e22c24b7d23obrazek.jpgFoto: Shutterstock

„Mamka mi ale svého nového přítele chtěla představit, to mi přišlo divné. Zdálo se mi to brzy, ale budiž. Sešli jsme se na večeři a seznámili jsme se. Její nový partner se jmenuje Pavel a přišel mi takový nemastný, neslaný, ale viděla jsem ho jen krátce. Na konci setkání máma celou večeři zaplatila a šli jsme domů. Už to se mi zdálo divné, proč to nezaplatil on?” ptala se Jitka.

Mamka s Pavlem začali výletovat, sportovat, jezdit na dovolené a mamka zářila štěstím. „Přála jsem jí to, ale pořád jsem to považovala za moc rychlé a měla jsem obavu, protože už není mámě 20 a bývá unavená,” konstatuje Jitka.

Jsou spolu 4 měsíce a přišla zpráva, kterou oznámila Jitce – budou se brát. A to už za 2 měsíce. „Vykulila jsem oči, když jsem se to dozvěděla. Nechápala jsem důvod. Proč by se měli brát? Vždyť se pořádně neznají a výletovat můžou i bez svatby. Začala jsem si v hlavě vytvářet scénáře, proč se asi chtějí vzít a moc mi to nepřidávalo,” říká smutně Jitka.

„Mamku jsem s tím konfrontovala a vyjádřila svůj nesouhlas. Ta mi řekla to, co jsem čekala. Že je to její život, že si bude dělat to, co chce a že je snad poprvé v životě spokojená. No jo, ale kam dala rozum? Sama mi vždycky říkala, že se nemá nic uspíšit. Nechápu to a bojím se, co za tím je, ale asi s tím nemůžu nic dělat,” zakončuje Jitka.

Zdroj: respondentka Jitka

Čtěte také: