Co znamenal zvláštní chlad, který pocítila čtenářka Iva K., když si jednoho večera sedla do křesla a odpočívala? Okna byla zavřená, průvan to být nemohl... více ve čtenářčině příspěvku k dnešnímu tématu.

Téma dnes zní: Setkání s tajemnem.

Další příspěvek zaslala čtenářka Iva K., která píše, že se bojí nerada a vyhýbá se proto strašidelným filmům. Ale jednou se jí stalo něco skutečně zvláštního...


Já se nerada bojím. Vyhýbám se filmům, kde teče krev. Horory nesnáším. Kdysi jsem se jako malá tajně dívala na Majora Zemana na díl studna. Netušila jsem, že to bude až tak hnusné. A řeknu vám, doteď jsem nenašla odvahu se na ten díl podívat znovu. Pak jsem se večer bála ještě víc. Pořád jsem měla před očima, jak ten hnusný dědek stojí u studny se sekerkou a nějak divně se kýve. Ale na Akta X se klidně kouknu.

Nestává se mi často, že bych se setkávala s tajemnem. Spíš se mi zdávají skoro věštecké sny. Ráno jim naprosto nerozumím, ale vzpomenu si na ně za pár let a dávají mi smysl. Jednou se mi třeba zdálo, že ke mne jde někdo otevřenýma vratama a odnáši mi tašku a ze mne padá jakási tíha. Prostě mi pomohl od něčeho a odvádí si mě pryč. To se mi zdálo za svobodna ještě doma. Přesně tato skutečnost se stala o deset let později. Otěhotněla jsem a manžel si pro mne přijel do práce pomoct mi s věcma, protože jsem nastoupila na nemocenskou a do práce se už nevrátila. Přišel přesně těma velkýma vratama. Když se mi to zdálo, tak jsem nikdy v té fabrice nebyla, nepracovala a neznala ani manžela.

Nebo občas vidím svou dceru na vteřinu jako dvacetiletou. Zadívám se na ni, blik a je to pryč. Jako by mi něco říkalo, že se o ni nemusím bát. To se mi stává i u lidí, které vidím v televizi. Nedávno jsem viděla pana Václava Havla, jak k němu přijel na návštěvu Dalajláma. Jediné co mě napadlo, že už tu mezi námi dlouho nebude. A stalo se. To není ale asi nic mimořádného. Byl strašně sešlý a nemocný. Možná se to dalo čekat.

Jednou jsem si takhle seděla večer v křesle a koukala večer na televizi a najednou ucítila takový chlad. Doslova průvan. Ale okna byla zavřené, pes spokojeně spal na zemi a nebyl důvod cítit průvan. Ráno mi pak volala mamka, že v noci umřela moje babička. Pak mi to docvaklo. Přišla se se mnou rozloučit. Třeba na mne myslela. Nevím.

Iva K.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 23. března 2012: Setkání s tajemnem na vlastní kůži

  • Setkala jste se někdy s tajemnem?
  • Máte nějaký vlastní strašidelný zážitek?

Tak sem s ním! Posílejte mi své příběhy na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání strašidelného dárku, posílejte příspěvky nejpozději 23. 3. 2012 do 15.00 hodin a délka příspěvku ať je alespoň rovna tomuto odstavci, může být ale i delší samozřejmě. Jaký že dárek můžete získat? Dvě z vás dostanou zajímavé strašidelné knížky. Pro jednu přispěvatelku tu mám dva díly Upířích deníků L. J. Smithové - Temné vize Odhalení a Stefanovy deníky Chuť krve z nakladatelství FRAGMENT. Druhou z vás čeká knížka Eden Maguire Krásní mrtví, taktéž od FRAGMENTu a knížka Tři kruté příběhy s novelami J. D. Kočího, J. Hlávky a R. Šusta z nakladatelství EPOCHA.

Krom dárku můžete s tímto strašidelným tématem získat také body do březnového kola Věrnostní soutěže. Rozdělím strašlivý nášup celkem 10.000 bodů mezi pět přispěvatelek nějakým náhodným klíčem.

kniha kniha

kniha kniha

Reklama