„Oba jsme si s manželem dítě velmi přáli a nemůžeme být šťastnější, že máme Johanku. Je to hodné, klidné miminko, ale od jejího narození jsem si skoro neodpočinula. Vzdálila jsem se od ní maximálně do vedlejšího pokoje. Přitom bych si ráda zašla ke kadeřnici nebo alespoň na nákup bez dítěte. Svému muži ale nevěřím,“ popisuje Mirka.

6412ec9b4caa4obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Ta se domnívá, že její muž bere péči o kojence na lehkou váhu. Přitom ona sama nechce nic zanedbat. Například Johanku objednala na fyzioterapii, aby měli jistotu, že se vyvíjí správně a aby jim odborník ukázal, jak s dítětem nejlépe manipulovat. Zatímco Mirka se snaží rady dodržovat, Radek byl sice u fyzioterapeutky s nimi, ale dceru zvedá stejně tak, jak uzná za vhodné. Jednou s ní dokonce kvůli své neobratnosti praštil o dveře. Naštěstí to byla jen malá rána a holčičce se nic nestalo.  

„Bere ji třeba v podpaží, takže jí vytahuje ramínka až k uším. Dává ji do sedu nebo do vzpřímené polohy při nošení, zbytečně ji tahá za končetiny. Prostě všechno špatně, ale když se ho snažím opravit, buď mě ignoruje, nebo se pohádáme, že si svoji dceru bude nosit, jak chce,“ tvrdí Mirka.

Když viděla, jak s dcerou zachází třeba při koupání, už svého muže k této činnosti raději nepustila a vykoupe ji vždy před tím, než se vrátí z práce. Nedávno navíc došlo k situaci, která ji ještě víc utvrdila v tom, že její muž je v mnoha ohledech nevyzrálý.

„Před čtrnácti dny jsme začali s příkrmy. Dcera zatím ochutnala dýni, cuketu, mrkev, brambor. Zkrátka jen zeleninku. Když jsem si na konci jednoho krmení odběhla od její židličky umýt ruce, zahlédla jsem, jak jí manžel dává na lžičku kolu z plechovky, kterou měl zrovna rozpitou. Okamžitě jsem přiskočila a vyrazila mu lžičku z ruky a byla z toho hádka jako hrom. Sama dobře vím, že lžička koly by asi dceři nijak neublížila, ale nechápu, proč bychom měli takhle malému dítěti něco takového dávat a zvykat ho na sladkou chuť. V mnoha ohledech je Radek zodpovědný a můžu se na něj spolehnout, ale při péči o dítě si počíná hrozně, bojím se, jaké škody na dceři v nestřežené okamžiky napáchá,“ uzavírá Mirka.

Zdroj: respondentka Mirka

Čtěte také: