„Od začátku jsem hodně ochranitelská a nerada Adélku někomu půjčuju. Zvlášť když vidím, jak tchyně s tchánem vůbec neumí s malým miminkem zacházet. Berou ji tak, že ji zadělávají na pozdější problémy se zády apod. Ale vzhledem k tomu, že je to jen občas, nějak to zkousnu, protože si stejně nenechají poradit a dělají si to po svém,“ tvrdí Adéla.

63da4ccc2a7cbobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

To, co se stalo nedávno, ovšem způsobilo, že musela na svého tchána zvýšit hlas a potom raději s dcerou odejít z místnosti, aby ho něčím nepraštila.

„Choval si dceru na klíně a najednou jsem koutkem oka viděla, jak si namočil prst do piva a dal jí ho olíznout. Nejdřív jsem nevěřila svým očím, ale během vteřiny to udělal znovu. Okamžitě jsem na něj vyjela, že to snad nemyslí vážně dávat tak malému dítěti pivo, ale on se mi jen vysmál. Nemám prý být hysterická, protože to bylo jen olíznutí. Hledala jsem zastání u tchyně nebo u manžela, ale ani u jednoho jsem ho nenašla. Tchyně sice svému muži řekla, ať už to nedělá, když si to nepřeju, ale mně řekla, že nemám hysterčit, synovi prý taky takhle dali pivo a nic se mu nestalo,“ popisuje Adéla.

Rodiče jejího manžela po ní už několikrát chtěli, aby jim dala vnučku na hlídání třeba na celé odpoledne. Ona se tomu ale dlouho bránila a po zkušenosti s pivem bude mít problém jim ji vůbec někdy svěřit bez dozoru.

„Když jsou schopni dát malému miminku líznout piva, tak jak jim mám dát dceru na hlídání? To budu celou dobu trnout strachy, co s ní dělají. Přijde mi neuvěřitelné, jak může někdo udělat takovou blbost a ani nepřiznat, že to blbost byla,“ uzavírá Lucie.

Zdroje: respondentka Lucie

Čtěte také: