shutterstock-1434593963.jpg
Foto: Shutterstock

Možná si myslíte, že ve vaší domácnosti je tou nejšpinavější věcí toaletní prkénko. Není tomu tak. Na ručnících najdeme bakterií mnohem více. Ačkoliv se zdá, že je vysoušení obličeje ručníkem logické, ve skutečnosti může způsobit víc škody než užitku. I v případě, že máte na každý den čistý, vyvařený ručník.

shutterstock-1646354833.jpgFoto: Shutterstock

Sušení obličeje stejným ručníkem, který používáte k vysušení těla, by mohlo vaši pokožku poškodit více, než si myslíte. Ručníky jsou skvělé prostředí pro růst bakterií, protože je obvykle skladujeme v koupelně, kde je vlhký vzduch. Když si třete ručníkem obličej, přenášíte všechny tyto bakterie přímo na pokožku, což může nakonec vést k zánětům a ucpání pórů. I když používáte na obličej speciální ručník, pravděpodobně ho neperete každý den a nežádoucí bakterie se k vaší pokožce stejně dostanou.

shutterstock-1675856287.jpg
Foto: Shutterstock

Navíc klasické froté ručníky nejsou pro pokožku vůbec vhodné. Existují různé speciální, které ji jistě tak nedřou a jsou šetrnější, ale i tak z ní vysuší všechnu vodu, která jí dělá dobře. Například různé krémy, oleje nebo séra se do pokožky lépe vstřebají, když je vlhká.

I když se vám to může zdát zvláštní, vysoušení pokožky navíc může způsobit, že bude mastnější. Velmi savé ručníky odstraňují z pokožky přírodní maz, který ji chrání, aby zůstala zdravá. Když ji dehydratujete, začne produkovat oleje mnohem více, aby suchou kůži chránila. Pokožka je pak mastná, póry ucpané a zvětšené.

Aby pleť vypadala zdravě, potřebuje vodu. Místo toho, abyste si na ni dávaly neustále hydratační masky, zkuste do ní nechat vodu vstřebat. Jak na to?

  • Umyjte si obličej, jak jste zvyklá
  • Počkejte dvě minuty
  • Ještě na vlhkou pleť naneste své oblíbené přípravky
  • Nechte je vstřebat společně s vodou

Pokud žijete v oblasti, kde je voda příliš chlorována nebo příliš tvrdá, mohla by pleť vysušovat. V takovém případě si pořiďte na vodovodní baterii filtr.

Reklama