Cvičení i zdravá výživa je správná cesta k vysněné postavě, ale ne vždy to stačí. Některé polštářky na našich problémových zónách nám nechtějí dát vale. A možná to je chvíle trochu si vypomoci a přistoupit k liposukci.

Medicom

Větší bříško, širší boky, rosolovitá stehna - to jsou zkrátka partie, kterých se zbavujeme jen velmi těžko. „Všichni máme své limity, jak po stránce zdravotní, tak vzhledem ke genetickým dispozicím,“ říká MUDr. Petr Pachman, plastický chirurg z MEDICOM Clinic a dodává: „Právě proto se ale dá využít liposukce, která pomáhá tvarovat postavu a zbavit se tuku tam, kde se vám to zdá být téměř nemožné.

Strach nechte doma

Medicom

I přesto, že se jedná o invazivní zákrok, není třeba se ho obávat. „Současné liposukční metody jsou k organismu velmi šetrné a lze je podstoupit jen v lokální anestezii,“ vysvětluje MUDr. Pavel Horyna, plastický chirurg z MEDICOM Clinic. Právě tato klinika nabízí šetrnější zákrok než je klasická tumescentní liposukce. Vybrat si můžete z ultrazvukové liposukce VASER Lipo, laserové liposukce LipoDefine nebo novinky kliniky, laserové liposukce SlimLipo, která ve světě patří k těm nejpopulárnějším a nejvyhledávanějším liposukčním metodám vůbec. Která je pro vás ta nejvhodnější vám vysvětlí a poradí ošetřující lékař.

Jak zákrok probíhá?

Všechny liposukční techniky, včetně té tumescentní, fungují na podobném principu - tuk se z vaší problémové partie odsává kanylou zavedenou pod kůží. V případě ultrazvukových či laserových liposukcí prochází mikrokanylou i ultrazvukové či laserové vlákno, které dovede mnohem bezpečněji a přesněji zacílit na tukové buňky. Výhodou zákroku tedy je, že nepoškodí ostatní tkáně a pokožka se sama hezky vypne.

Medicom

Co ještě na nových zákrocích oceníte?

Zmíněné laserové a ultrazvukové metody, oproti klasické tumescentní liposukci, představují pro vaše tělo i snazší rekonvalescenci a minimální bolestivost po zákroku. Zákrok neprozradí ani modřinky či otoky a ještě v den zákroku můžete odejít domů. Za dva či tři dny můžete s klidem i do práce.

Medicom clinic

Přečtěte si také:

Reklama