strie-seznam.jpg

Zdroj foto: Shutterstock

Strie nevypadají pokaždé stejně. Jejich vzhled závisí mimo jiné na umístění, na tom, jak dlouho je máme a v neposlední řadě také na tom, co je způsobilo. Mohou být růžové, červené, fialové, hnědé anebo bílé. Je běžné, že postupem času zesvětlají, zmizet zcela však nikdy nemusí.

Strie nalezneme nejčastěji na břiše, hýždích, prsou či stehnech. Společným jmenovatelem bývá náhlý nárůst hmoty v určité oblasti těla, čímž se kůže vystaví napětí. Vznikají tak nejčastěji v těhotenství, v období dospívání nebo při nabrání více kil.

Za vznikem strií může často také stát dědičnost, která určuje elasticitu pokožky. To je také často důsledek toho, proč mají strie i štíhlí lidé.

Jak na strie?

Nejlépe je samozřejmě striím předcházet. To znamená zaměřit se na správnou životosprávu, dostatek vitamínů a vody. Dobré je také dopřávat pokožce masáž.

Pro mnohé ovšem tyto rady přichází s křížkem po funuse. Když už na svém těle strie máte a radost vám zrovna nedělají, můžete využít některých domácích prostředků, které v boji proti nim moou pomoci.

  • Sádlo: Tento pomocník v boji proti striím je všeobecně známý. Je ovšem velice důležité, aby toto sádlo neobsahovalo sůl. Ideální je proto tedy domácí výrobek.
  • Olivový olej: Je nápomocný zejména díky obsahu antioxidantů. Pokud ho navíc rozehřejete v dlaních a poté s ním provedete masáž dané oblasti, rozproudíte tím krevní oběh, který je pro odstranění strií taktéž podstatný.
  • Aloe vera: Gel z této rostliny můžete nanést přímo na strie a poté nechat zaschnout. Následně místo pořádně omyjte.
  • Černý čaj: Je bohatý na minerály, vitamíny B, vitamín C i E. Uvařte silný černý čaj a po vychladnutí jej aplikujte na pokožku.
  • Vaječný bílek: Obsahuje aminokyseliny, které pomáhají vyhladit povrch pokožky. Bílky oddělte od žloutků, vyšlehejte je, naneste na pokožku, nechejte zaschnout a smyjte.

Zdroj info: mdceuticalsmaminkadrmaxlekarnazena.aktualne

Reklama