profimedia-0210126608.jpg
Foto: Profimedia

1. Její první jméno nebylo Cher

I když celou svou kariéru používá jen jedno jméno, narodila se jako Cherilyn Sarkisian. Když vydala svůj první sólový singl rozhodla se pro umělecké jméno Bonnie Jo Mason. Písnička byla bohužel propadák, ze kterého však vzniklo duo se Sonnym Bonem. Než ovšem byli tihle dva Sonny a Cher, byli Caesar a Cleo.

2. Než začala zpívat, objevila se v televizi

Když byla Cher dítě zahrála si díky své ambiciózní mamince se svou sestrou jako komparz v show The Adventures of Ozzie and Harriet.

profimedia-0028400586.jpgFoto: Profimedia

3. Byla vokální zpěvačkou

V roce 1962 Sonny představil Cher legendárnímu producentovi Philovi Spectorovi. Ten si hned všiml jejího talentu a použil ji jako vokalistku do různých písní.

profimedia-0247836239.jpgFoto: Profimedia

4. Její panenka převálcovala Barbie

Na vrcholu popularity dua Sonny a Cher v 70. letech udělala společnost Mego panenky této dvojce. Děti se nemohly dočkat, až budou mít Cher doma. Miniaturní verze zpěvačky byla nejprodávanější panenkou roku 1976, překonala dokonce i slavnou Barbie.

profimedia-0098216506.jpg
Foto: Profimedia

5. Zpopularizovala auto-tune

Nejpopulárnější singl zpěvačky byl a doposud je skladba Believe z roku 1988. Držel se celé čtyři týdny na prvním místě v žebříčku Billboard Hot 100 a stal se jedním z nejprodávanějších singlů všech dob. Píseň byla zajímavá především kvůli použití techniky Auto-tune, která upravuje hlas. Tehdy se ještě taková forma potýkala s kontroverzí, dnes neodmyslitelně patří k odvětví populární hudby.

Reklama