Další příspěvek nám poslala čtenářka Nugyna. Doma vaří jen ona, i když jednou to udělal i její partner. A asi naposledy.

Partner čtenářky Nugyny nevaří, třeba bude jednou vařit syn.


Dobrý den přeji,

bohužel vařim doma jen já. Už jako dospívající jsem se musela naučit, neboť moji rodiče byli od rána do večera v práci a já vyzvedávala mladší sestru ze školy. Mé první jídlo si pamatuji přesně. Byly to bramborové knedliky, špenát a pečené kuře. Nejdřív jsem to vaření nenáviděla a přišlo mi, že ve 12 letech vařit omáčky, zapečená jídla a vůbec vše na co se dá vzpomenout je brzo. Když jsem řekla mé mladší sestře v jejich 15 letech, že by taky mohla něco uvařit ona, odpověděla mi, že ona bude vařit až sama bude chtít.

Ted s odstupem času jsem ráda, že tomu tak bylo. Brzo jsem se osamostatnila a můj nynější partner si mě asi oblíbil hlavně kvůli jídlu :-). On (opět bohužel) nevaří ani vajíčka. Kolikrát jsem ho prosila, aby něco uvařil, že mi chutná víc od někoho jiného, ale ne a ne. On nanejvýš uvaří vodu na čaj. V tomhle mám nevýhodu velikou, když potřebuju někam odjet, musim předem navařit, aby mi mé děti nezemřely hlady.

Ale byla jedna situace, kdy se mi přítel snažil pomoct. To bylo, když jsem si vykloubila rameno a nemohla jsem absolutně nic s jednou rukou. Chtěl mi udělat radost a nakoupil ingredience (které si sám našel v kuchařce) na Čínu s rýží. Na to, že to vařil poprvé to bylo docela dobré. Sice rýže byla nedovařená a místo zelí koupil kapustu, ale byla jsem ráda, že by už třeba začal vařit. Nezačal!! Bylo to jeho první a asi poslední jídlo. Už jsme spolu 10 let a já už rezignovala ho přemlouvat. Oplácí mi to tím, že u nás myje nádobí jen on. To je věc, kterou já nesnáším!!! Tak alespoň takhle mi to vrací, že pomáhá v domácnosti. Letos nejspíš už budem dělat novou kuchyni a chcem si konečně už pořídit i myčku, tak jeho povinností bude mačkat čudlíky a pěkně to nádobí tam skládat. (Budu se vymlouvat, že to neumim -nejsem přeci technický typ :-))

vareni

Našemu synovi jsou 2 a půl roku a když maminka vaří, moc rád pomáhá. Doufám, že mu to vydrží co nejdéle a jednou svým rodičům uvaří sám něco dobrého. Posílám i foto z Vánoc, když nám pomáhal s cukrovím.

Přeji pěkný den,

Nugyna

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak to máte doma s vařením vy?

Téma dnešního dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně?

Napište nám také, můžete přidat i fotku! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi! Příspěvky posílejte dnes, 6. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

Děkuju za vaše příspěvky!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VAŘENÍ

vareni

Reklama