Přečtěte si veselou historku o ztracených rovnátkách od čtenářky Bohušy. V hlavní roli její dcerka a flanelové ložní prádlo. A rovnátka :)

Zdravím ŽENU-IN a posílám příspěvek k tématu ložní prádlo.
Před rokem dcera dostala rovnátka,měla je nosit přes den i v noci,ale dopadlo to tak,že si je dávala jen v noci. Asi za měsíc se dceři rovnátka ztratily...ona tvrdila,že si je dala na noc do pusy,ale ráno rovnátka v puse nebyla. A tak jsem hledala pod postelí,pod matrací,ale rovnátka nikde. Byla jsem na ni naštvaná, osm stovek jsme za ně vyhodili a účel žádný. Kdoví, kde je ta malá potvora zašantročila? Když se do týdne nenašly, museli jsme zajet na nové. A tak jsme vycálovali dalších osm stovek a měli nové. A teď je budeš nosit statečně!!!

Dcera miluje flanelové ložní prádlo,a to měla v té době povlečené. Je čas prádlo vyměnit,tak jsem ji zapojila do pracovního procesu. Povlečení svlíkla a byla i tak aktivní, že mě ho nacpala do pračky. Šikovná dceruška....! Když se pračka doprala, prádlo uschlo a já zásadně flanel nežehlím,tak jsem jej poskládala a založila do skříně. 

Asi za tři měsíce k nám přijela návštěva,manželův bývalý spolužák s rodinkou. A tak, že je ubytujeme u dcery v pokojíčku. Samozřejmě je třeba vyměnit ložní prádlo a aby se jim sladce spalo,dala jsem jim to úžasné flanelové,co miluje dcera. 

Po první noci jsme se sešli u snídaně a ta naše známá něco žmoulala v ruce,zabalené v kapesníku...“koukejte, co na mě v noci vyskočilo z postele?!?!“ a na stůl hodila dceřiny ztracené rovnátka!!!! 
No,jo...dobrý trapas,styděla jsem se dokonale. 

Jak ztracené rovnátka přišly na svět se vysvětlilo následovně. Dcera si v noci rovnátka z pusy vytáhla a nacpala je pod povlečení do kapny. Samozřejmě na to v ospalosti zapomněla a když pak ložní prádlo sundávala,byla rychlejší než já-zrovna prádlo nacpala do pračky. Já bych je před tím vyprášila, ale holt byla rychlejší a rovnátka prošla pracím procesem na 70 stupňů. Žehlit flanel nežehlím,takže jsem prádlo složila a i s rovnátkama uložila do skříně,kde skvěle relaxovaly. A rovnátka má dcera momentálně dvoje...co kdyby náhodou jedny třeba v ospalosti spláchla do záchodu...člověk nikdy neví :)

A výsledek? Od té doby práším, peru obráceně a hlavně žehlím i flanel!!!
Bohuša

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Tak to jsem se fakt pobavila. Jen jestli si to návštěva nevysvětlila tak, že provozujete kanadské žertíky a příště půjde spát raději na hotel :)
Děkuji za veselý příspěvek a že zdravím dcerku ))
Saša

Téma dne 5. června 2012: Ložní prádlo

  • Jak často měníte ložní prádlo?
  • Jaký upřednostňujete druh? Krep, bavlnu, satén …
  • Řídíte se tím, co právě frčí? Zejména u dětí (viz. My z Kačerova)
  • Vybíráte si povlečení podle kvality?
  • A také podle vzhledu? Jakou barvu máte nejraději?
  • Žehlíte povlečení?
  • Mají (měly) vaše děti třeba nějaké specifické přání ohledně povlečení?
  • Ustýláte každý den, nebo jenom peřiny přehodíte?
  • Pokud máte možnost, dáváte peřiny vyvětrat ven?
  • Myslíte, že dnešní ložní prádlo je kvalitní?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
a můžete přiložit i fotografii vašeho ložního prádla, třeba vyhrajete právě na základě toho nejhezčího :)

CENA pro výherkyni

Partnerem tématu je společnost Matějovský, přední český výrobce ložního povlečení. Je jedničkou na trhu s ložním povlečením, prostěradly, ručníky, a od června 2011 nabízí svým zákazníkům také noční prádlo pod značkou Matějovský Collection. Své produkty nabízí přes e-shop a ve vybraných prodejnách bytového textilu. Více najdete na www.matejovsky-povleceni.cz.
Cena pro vybranou čtenářku je voucher na nákup na na www.matejovsky-povleceni.cz v hodnotě 1000,- Kč

 

Reklama