Milá redakce,k tématu návštěva posílám taky příspěvek. Od mých patnácti let jsem měla kamarádku,dalo by se říct,že jsem ji považovala za víc než sestru,když jsme se pak časem provdaly a narodily se nám děti vzájemně jsme se navštěvovali,hlídali si děti,jezdili jsme na výlety a dovolené...navštěvovala mě někdy i třikrát týdně,měla jsem k ní absolutní důvěru-věděla o všem co se u nás šustlo a bylo to vzájemné! Věřila jsem jí,a to až moc...! Myslela jsem si,že naše přátelství nerozdělí nic...bohužel opak byl pravdou!!!

Jednoho dopoledne přišla kamarádka na návštěvu,já jsem měla doma ještě svoji babičku a navíc u nás byla na návštěvě taky teta,ale ta měla jet za hodinu domů,s manželem jsme ji měli vézt na nádraží. Jelikož kamarádka u nás byla víc než doma,tak i v  době,když jsme vezli tetu k vlaku kamarádka nás u nás čekala...však za půl hodinky se vrátíme,a ona si zatím pokecá s babičkou! Když jsem se s tetičkou loučila,dala mě do ruky 5000Kč,tetička nikoho neměla,tak vždy,když přijela,nějakou korunu mě dala,jelikož děti neměla,považovala mě za dceru a byla mezi náma dohoda,že kdyby se s ní něco stalo,může se na mě spolehnout,a taky v případě úmrtí,že jí uděláme pohřeb. Peníze jsem vzala a narychlo jsem je donesla do ložnice do krabičky,na které bylo napsáno TETA-a nikdo z rodiny si nedovolil z této krabičky peníze vzít! Pak jsem již naskočila do auta a už jsme se s tetičkou na nádraží loučili. Kd  yž jsme se vrátili domů,těšila jsem se na kamarádku,že si v klidu zplknem,ale už u nás nebyla...to mě překvapilo! Zeptala jsem se babičky,kde je kamarádka a ta mě odpověděla,že už musela nutně domů...a mezi řečí prohlásila,že se ještě šla podívat do ložnice,jak prý mě kvete vánoční kaktus????

Asi za hodinu jsem šla do ložnice a ihned mě zaujal přiotevřený noční stolek,když jsem jej šla zavřít,z krabičky,do které jsem dala před hodinou pět tisícovek trčeli peníze...šok nastal,když jsem je přepočítala-dva tisíce chyběli...vůbec jsem si nechtěla připustit to,že peníze vzala moje "nejlepší kamarádka"...peníze jsem stále dokola přepočítávala,ale vše nasvědčovalo tomu,že je vzala ona...vždytˇ se šla do ložnice dívat,jak mě prý kvete vánoční kaktus,a pak se nečekaně  rychle vytratila,ani nečekala až přijedem...! Byla jsem z toho zoufalá,ani né tak ze ztráty těch peněz,ale ze ztráty důvěry...a pak jsem čekala "kamarádku",že přijde a všechno se vysvětlí-MARNĚ!!! Nepřišla,a když jsem k ní šla já,tak prý nebyla doma,že někam odjela a nikdo nevěděl kam...?!?! Za čtrnáct dnů jsem ji konečně zastihla,a když jsem jí řekla o co jde, nepřiznala se,zapírala tak,že mě z toho bylo zoufale...domů jsem se vrátila jako ve šeredném snu...ještě pár měsíců jsem v naději čekala,že přijde a omluví se,byla jsem ochotna ji i odpustit,ale její hrdost zvítězila!!!! Je to již několik let,bydlíme v jednom nevelkém městě,občas se potkáme,ale vypadá to tak,že se neznáme,ani jsme se nikdy neznali!!! Přiznám se,že i po tolika letech to bolí,dodnes to bolí...ale život jde dál!

Ale na návštěvy jsem nezanevřela...nebráním se jim...s pozdravem návštěvnice Bohuša

Pozn. red.. Text nebyl redakčně upraven.

Návštěvy jsou téma pro dnešek. Svoje příběhy, úvahy a zamyšlení na téma návštěvy piště na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama