I já,jako malá dívenka jsem milovala snad všechny pohádky,hlavně ty,ve kterých byly princezny...to jsem se úplně vcítila do pohádky,a představovala jsem si,že ta princezna jsem já...! A ta představivost mě vydržela velmi dlouho...,tak vám jen krátce napíšu o té své pohádce.

Před patnácti lety si obyčejná dívenka svého prince vysnila,a stalo se to,že se do sebe zamilovali,a ten princ si jí za ženu vzal,a do svého království(polorozpadlý domek) ji vzal a jako bonus ji ještě královnu(jeho matku dal)! Jak už to tak bývá,když ptáčka chytají,pěkně mu zpívají,tak i ze začátku mě královna hezky pochlebovala,ale brzy jí to přestalo bavit,a denně mě dávala najevo,že jí chudá děvečka syna ukradla a ještě se s holým zadkem do jejího "království" přikramovala...! 

S princem jsem udělali díky úvěrům z rozpadlého domečku opravdu zámeček,ale bylo nám to houby platné... já jsem byla pořád přivandrovalec a nula,a můj princ si nechtěl rozhádat ani jeho princeznu,ale ani královnu,takže to u nás vypadalo jako na velké houpačce...jednou jsem byla nahoře a jednou zase dole!

Časem se moje pohádka proměnila v peklo,královna dala jejímu synáčkovi na výběr-budˇ ona,vznešená královna,a nebo já,obyčejná chudá děvečka? A jak ta naše pohádka dopadla? Princ se rozhodl pro chudou děvečku,ale stálo nás to celé králoství...! Bez peněz,bez bydlení a s uzlíčkem nervů jsem se stěhovali na ubytovnu,ale jedno nám zůstalo,a že nevíte co? No přece LÁSKA!!! A že to bylo těžké období,tak o tom vám určitě nemusím povídat,ale dopadlo to tak,že své království jsem si těžce vydobili,koupili jsem starší domek,který jsem si v naše království přizpůsobili,a já jsem svému princi povila dvě princezny,a aby toho nebylo málo,tak loni v létě k nám přiletěl čáp a přinesl malého prince!

A co na to naše tvrdohlavá královna? Již více než deset let se k nám nezná,ačkoli bydlíme v jednom městě ani nás nepozdraví,vnoučata ještě v životě nepolíbila...,ale je to její volba,a přiznám se ani mě to nevadí! Dalo to práce,ale naše pohádka dopadla štastně a doufám jen,že bude štastná ještě spoustu let!  

S pozdravem Bohuša

Zkuste na ní poslat draka!

Dnes si povídáme o vašich oblíbených pohádkách a pohádkových bytostech. Jaké to jsou? Pište nám své názory, příběhy a zamyšlení na pohádkové téma už teď. E-mailová adresa do říše fantazie je

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme během pátečního dne zveřejňovat a ten nejlepší jako vždy odměníme.

Reklama