Určitě si většina z nás vzpomíná na školní léta, kdy jsme museli chodit na obědy do školní jídelny. Samozřejmě jsem mezi ně patřila i já, protože moje mamka chodila do zaměstnání. Zpětně ale musím říct, že ty obědy zase nebyly až tak hrozné. Člověk byl rád, že po dlouhém školním dni dostal něco teplého do žaludku, i když občas jídlo nevypadalo nejvábněji.

Nyní jsem se synem na mateřské dovolené. Dcera chodí do druhé třídy základní školy, ve které mají možnost zakoupit si obědy i cizí strávníci. Jelikož jsem si již v loňském školním roce všimla, že si pro obědy chodí opravdu velké množství maminek na mateřské i důchodců z okolí, tak jsem se rozhodla, že to letos také vyzkouším. A  mohu Vám říct, že jsem se nezklamala. Obědy jsou výborné, cena je 41,- Kč pro cizího strávníka (dcera je má za 19,- Kč). Z jednoho oběda se tak najím nejen já a náš Martínek, ale i můj manžel. A když náhodou zjistím v jídelníčku, že je k obědu něco, co dcera moc nemusí, tak vezmu domů i její oběd.

Takže ještě jednou: bohudík za školní obědy.

Jana


Dnes už je jiná doba, vím, že takových jídelen je víc, kde se stravují i lidé z okolí. Tož si nechte s manželem a dětmi chutnat!Navštěvujete jídelnu i dnes?

Čtvrteční téma:
ŠKOLNÍ KUCHYNĚ 
Co si představíte, když se řekne školní jídelna?
Jaká byla vaše nejoblíbenější jídla?
Jaká nejodpornější?
Zanechala na vás školní kuchyně nějaké následky?
Zvedá se vám z ní dodnes žaludek?
Víte, co to bylo UHO?
Napište nám na:
redakce@zena-in.cz

Reklama